Design Alive Awards 2015: Oskary designu rozdane po raz czwarty. Zobacz kogo nagrodziliśmy

W środę 2 grudnia w kinie Iluzjon w Warszawie odbyła się czwarta już gala Design Alive Awards, podczas której wręczono nagrody magazynu „Design Alive” za kreatywne myślenie oraz kulturotwórcze działania w 2015 roku. Statuetki zaprojektowane przez Oskara Ziętę, otrzymali: Edyta Ołdak (Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”), Gosia i Tomek Rygalik (Studio Rygalik), Hanna Kokczyńska, Benjamin Kuna, Jacek Majewski, Mikołaj Molenda i Michał Piasecki (Tylko) oraz Agata Wilam (Uniwersytet Dzieci) – nagrodzona wyróżnieniem specjalnym Mazda Design. Wręczono również nagrody w Plebiscycie Czytelników.Wyboru Animatora, Kreatora i Stratega Roku 2015 dokonała Kapituła konkursu pod przewodnictwem Ewy Trzcionki, redaktor naczelnej magazynu „Design Alive”, obradująca w poznańskiej Concordia Design. Choć posiedzenie odbyło się równo miesiąc temu, werdykt utrzymywany był w największej tajemnicy aż do dnia uroczystej gali w warszawskim Kinie Iluzjon. Wręczono także wyróżnienia ulubieńcom Czytelników wybranych w internetowym plebiscycie już kilka tygodni wcześniej.

NAGRODY GLÓWNE
ANIMATOR 2015
Edyta Ołdak, Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie” 
Tytuł przyznany za celne diagnozowanie problemów społecznych i podejmowanie starań, by je skutecznie rozwiązać poprzez takie działania jak: seminaria „Poprzez kulturę dla zmiany społecznej” oraz projekt skierowany do dzieci niepełnosprawnych „Pudło w grochy albo gąbka na biegunach”. Za umiejętność zapalania do współpracy osób twórczych i wrażliwych oraz ponadprzeciętną empatię względem niewielkich środowisk, również tych wykluczonych.

edyta oldak_stowarzyszenie z siedziba_CZB

ANIMATOR 2015
WYRÓŻNIENIE MAZDA DESIGN
Agata Wilam, Uniwersytet Dzieci
Wyróżnienie przyznane za przełamywanie konwencji, ktore jest rowniez DNA Mazdy. Za działanie pod prąd w tak strategicznej dziedzinie rozwoju kultury jaką jest edukacja dzieci. Za dzielenie się pasją i wiedzą z tymi, którzy chcą uczyć inaczej i widzą w tym potężny potencjał rozwoju społeczeństwa. Za ideę scenariuszy lekcji, udostępnionych w sieci za darmo, opracowanych z pasjonatami i fachowcami różnych dziedzin.

agata_wilam_czb

STRATEG 2015
Hanna Kokczyńska, Benjamin Kuna, Jacek Majewski, Mikołaj Molenda, Michał Piasecki, Tylko
Tytuł przyznany za podjęcie ryzyka bycia pierwszym i odważny krok w przyszłość przy tworzeniu awangardowej marki wyposażenia wnętrz. Za umiejętne wyłuskanie z trendów zmian społecznych potrzeby personalizacji nabywanych dóbr i oparcie strategi na dobrym wzornictwie oraz wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości w procesie finalnego projektowania produktu przez klienta.

hanna kokczynska_michal piasecki_mikolaj molenda_beniamin kuna_jacek majewski_tylko_Czb

KREATOR 2015
Gosia i Tomek Rygalik, Studio Rygalik
Tytuł przyznany za nieoceniony udział w zmianie oblicza polskiego meblarstwa oraz umiejętne podsumowanie swojej dotychczasowej pracy wystawą „Rygalik. Istota Rzeczy”. Tytuł jest uznaniem nie tylko za pracę projektową, ale również za tak dziś rzadką i pożądaną umiejętność bycia mentorem dla uczniów, pracowników i admiratorów.

rygalik - 1

PLEBISCYT CZYTELNIKÓW
ANIMATOR 2015
Katarzyna Świętek, „Polski Stół
Wyróżnienie Czytelników za projekt „Polski Stół”, który zaangażował trzech polskich wytwórców do stworzenia wspólnego produktu wyrażającego dobre współczesne wzornictwo i wieloletnie doświadczenie w technologiach produkcji.

katarzyna_swietek_stol polski_CZB

STRATEG 2015
Ewa Stiasny, Joanna Rzyska, Jadwiga Jędryas, Wydawnictwo Dwie Siostry
Wyróżnienie Czytelników za traktowanie dzieci poważnie, a dorosłych z przymrużeniem oka. Za niezwykłe wyczucie w tegorocznym rozbudowaniu autorskiej oferty książek, z których chłonie się treść wyrażoną i słowem, i ilustracją.

ewa staisny_joanna rzyska_dwie_siostry_CZB

KREATOR 2015
Paweł Garus, Jerzy Woźniak, mode:lina
Wyróżnienie Czytelników za lekkość i dystans przy projektowaniu wnętrz przestrzeni publicznych m.in.: sklepu Apple Jabłko Adama oraz wystawy dla grupy Human Touch.

jerzy wozniak_pawel garus_modelina_CZB

Informacje o nagrodzie i kapitule: tutaj
Wszyscy nominowani: tutaj
O obradach kapituły: tutaj

Mecenas konkursu: Mazda
Sponsorzy: BarlinekMarbetSchattdecor
Partnerzy: Concordia DesignDomaine de BoisbuchetZieta

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020 i głosujcie

Głosujcie!!!

Warszawa | 11 listopada 2020

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020

Design, przyjaciele i śpiew

Design i śpiew

Warszawa | 5 grudnia 2019

Wielkie świętowanie! Urodzinowa gala Design Alive Awards

Design Alive Awards 2019 Znamy zwycięzców!

Zwycięzcy!

Warszawa | 4 grudnia 2019

Design Alive Awards 2019 rozdane. Znamy laureatów

Design Alive Awards 2019. Ruszamy!

Ruszamy!

Warszawa | 12 listopada 2019

Design Alive Awards 2019. Poznajcie nominowanych