Konkurs Mazda Design 2015 rozstrzygnięty!

Zakończyła się 6. edycja ogólnopolskiego konkursu Mazda Design. Spośród 732 nadesłanych prac jury wybrało projekty, które najlepiej odzwierciedliły wartości Mazdy – przełamywanie konwencji, odwagę i indywidualizm. Nagroda główna wynosiła 15 tys. zł.

Główną nagrodę otrzymał projekt samochodu sportowego Mazda Soap Box, który wyróżnia się nie tylko designem, ale także technologią. Grand Prix w kategorii stroje miejskie otrzymał wyjątkowy projekt wykonany z łączonych materiałów i asymetrycznych cięć, dzięki czemu autor uzyskał efekt dynamiki formy. Wykorzystanie skórzanych elementów w obu strojach doskonale nawiązuje do drapieżnego świata dzikich zwierząt, co oddaje ducha Mazdy.

– Jestem dumny z bycia jurorem od początku Mazda Design – konkursu, którego wyniki z roku na rok budzą coraz więcej emocji. Można sobie wyobrazić naszą konsternację, kiedy odkryliśmy, że wybrana przez nas jednogłośnie praca należy do projektanta, który… już raz wygrał ten konkurs! Po ochłonięciu mogliśmy sobie tylko pogratulować uczciwości i transparentności formuły konkursu: ten werdykt to potwierdzenie, że tu nie ma przypadku, konsekwentnie nagradzamy najzdolniejszych w Polsce. W końcu najlepsi sportowcy też stają na podium po wielokroć! Zwycięski projekt jest bezkompromisowy, nowatorski, profesjonalnie przygotowany, jest precyzyjną odpowiedzią na zadany temat. I przede wszystkim – po prostu się podoba. Jurorom z Japonii, Niemiec i Polski. Jego autor dojrzał. Tak jak dojrzały jest konkurs Mazda Design – mówi projektant Janusz Kaniewski, jeden z jurorów konkursu.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 25 maja podczas pokazu najnowszej kolekcji Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego.

Laureaci Konkursu Mazda Design 2015:
• Fryderyk Zyska (nagroda Grand Prix w kategorii samochód sportowy Mazda). Absolwent Wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, projektant produktu. Wierzy, że wzornictwo ma kluczowe znaczenie w życiu codziennym. Jego Mazda Soap Box to pojazd przeznaczony do uczestnictwa w programie wyścigów samochodowych dla młodzieży. Od 1934 roku w lipcu, w Derby Downs w Akron, Ohio, odbywają się cyklicznie Mistrzostwa Świata. Zgodnie ze specyfiką wyścigu, Mazda Soap Box pozbawiona jest zasilania, a napęd opiera na ciężkości przeniesień, wspomaganych lekkimi materiałami z nanorurek grafenowych oraz rozwiązaniach aerodynamicznych zmniejszających maksymalnie współczynnik oporu powietrza. Mazda Soap Box to połączenie sportowego współzawodnictwa z tworzeniem więzi z marką. Odwołuje się do sportowego ducha Mazdy w najczystszej formie. Minimum obciążeń, maksimum przyjemności z jazdy.
• Michał Hadaś (nagroda Grand Prix w kategorii stroje miejskie:). Wrocławianin, w tym roku planuje rozpoczęcie studiów na London College of Fashion. – Przy projektowaniu moich strojów miejskich chciałem ukazać precyzję i opanowanie, ale zarazem szybkość i moc. Moje projekty przybrały ostateczną trójwymiarową formę by móc odzwierciedlić siłę, lekkość i piękno samochodu Mazda 6. Projekty zostały wykonane ręcznie z najwyższej jakości materiałów, czym nawiązują do jakości i precyzji wykonania samochodów Mazda – mówi laureat konkursu.
• Wyróżnienia: Tomasz Miłosz, Kamil Podolak (samochód sportowy), Dawid Ryś, Martyna Sowik (stroje miejskie).
• Nagroda internautów: Sebastian Sitarek.

Więcej na: www.mazdadesign.pl

MAZDA_DESIGN-Dawid_Rys_bez_LOGO---2Projekt Dawida Rysia. fot. Materiały prasowe

MAZDA_DESIGN-Kamil_Podolak_bez_LOGO---1Projekt Kamila Podolaka. fot. Materiały prasowe

MAZDA_DESIGN-Martyna_Sowik_bez_LOGO---2Projekt Martyny Sowik. fot. Materiały prasowe

MAZDA_DESIGN-Michaˆ_Hada˜_bez_LOGO---1Projekt Michała Hadasia. fot. Materiały prasowe

MAZDA_DESIGN-Sebastian_Sitarek_bez_LOGO---1Projekt Sebastiana Sitarka. fot. Materiały prasowe

MAZDA_DESIGN-Tomasz_Miˆosz_bez_LOGO---1Projekt Tomasza Miłosza. fot. Materiały prasowe

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Miękka elegancja

Miękka elegancja

Warszawa | 7 grudnia 2022

Paprocki Brzozowski z unikatową kolekcją dla pasjonatów pięknych wnętrz

Mazda Design Experience. Młodzi designerzy podbijają świat

Mazda Design

Warszawa | 8 stycznia 2021

Młodzi designerzy podbijają świat w konkursie Mazda Design Experience

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Chodźcie z nami!

Warszawa | 31 października 2020

Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia