Ogłaszamy zwycięzców Design Alive Awards 2020

Warszawa |

16 grudnia 2020 | DAA Głowna | DAA2020 | Design | Ludzie | Wydarzenia |

Design Alive Awards to doroczne nagrody przyznawane przez magazyn „Design Alive” wybitnym osobowościom z branży kreatywnej. W tym roku już po raz dziewiąty redakcja doceniła twórców za umiejętność odpowiadania na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa, za odważne współtworzenie marek, usług, produktów i przestrzeni, za inspirowanie i chęć dzielenia się wiedzą. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach: Kreator, Strateg, Animator. Laureatów poznacie wyświetlając nagranie wideo!

– W tym roku mierzymy się z większymi wyzwaniami niż zazwyczaj. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na to, co dobrego się wydarzyło i co dobrego powstało – zauważa Wojciech Trzcionka, p.o. redaktora naczelnego „Design Alive” i przewodniczący Kapituły Design Alive Awards 2020. Zwycięzcy konkursu, jak co roku, otrzymają statuetki i medale stworzone przez Oskara Ziętę. Obiekty pokryte są trzema mikronami szlachetnego materiału – miedzi, a niezabezpieczone lakierem, przez co czułe na każdy dotyk stanowią symbol otwartości na ludzi i ich piękne idee.

Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach: Kreator, Strateg, Animator.

W kategorii Kreator nagrodę otrzymali Juliusz Rusin i Maciej Jóźwicki, twórcy Rad Duet, za bezkompromisowe kolekcje „Wiesia” i „Dom Kujawski” sięgające głęboko do polskiej tradycji ludowej. Za pomysłowość, wyrazistość, odwagę w starannie stworzonych kreacjach nawiązujących do włocławskiego fajansu. Za umiejętną grę z polskimi tradycjami i nadanie im uniwersalnego wymiaru.

Ponadto w kategorii Kreator specjalne wyróżnienie jury otrzymała Magda Jurek, twórczyni marki Pani Jurek, nominowana za piękną celebrację rzemiosła w niepowtarzalnej kolekcji TRN stolików, lamp i luster.

W kategorii Strateg, za korzystanie z designu w zarządzaniu i budowaniu marki, nagrodę otrzymał duet Hanna Ferenc-Hilsden/Agata Matlak-Lutyk, twórczynie marki Balagan, za stworzenie rozpoznawalnej marki i organiczne rozwijanie jej w duchu zrównoważonego rozwoju w Polsce i poza jej granicami.

W kategorii Animator, za promocję i rozwój designu w Polsce, nagrodę otrzymali Mateusz Machalski i Michał Jarociński, twórcy Typoteki, pierwszego serwisu będącego bogatym kompendium historii pisma, liternictwa, projektowania krojów pism i typografii polskiej.

W konkursie swoje głosy oddali też Czytelnicy. Największą liczbę głosów w internetowym plebiscycie zdobyli: Wiktoria Lenart (Kreator), Monika Struska i Tomasz Matejczyk, twórcy Nobonobo (Strateg) oraz Paweł Sokół, prezes Stowarzyszenia Architektów Wnętrz (Animator).

Wszystko o konkursie i nominowanych: tutaj

Dziękujemy partnerom, firmom Schattdecor i Zieta oraz Concordia Design za wsparcie.

Laureatów wybrała Kapituła konkursu podczas obrad w Concordii Design we Wrocławiu. Jury obradowało w składzie: Ewa Voelkel-Krokowicz – prezes spółki Pro Design i właścicielka Concordii Design z siedzibami w Poznaniu i Wrocławiu; Justyna Kosmala – restauratorka, współwłaścicielka sieci „Charlotte”; Marta Niemywska-Grynasz – projektantka, założycielka Grynasz Studio; Jan Bajtlik – artysta multidyscyplinarny, który współpracuje z paryskim domem mody Hermes; Dawid Grynasz – projektant, założyciel Grynasz Studio; Piotr Kalinowski – architekt wnętrz, założyciel pracowni MIXD; Oskar Zięta – projektant, naukowiec, założyciel marki Zieta; Wojciech Trzcionka (przewodniczący Kapituły) – p.o. redaktora naczelnego „Design Alive”.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020 i głosujcie

Głosujcie!!!

Warszawa | 11 listopada 2020

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020

Design, przyjaciele i śpiew

Design i śpiew

Warszawa | 5 grudnia 2019

Wielkie świętowanie! Urodzinowa gala Design Alive Awards

Design Alive Awards 2019 Znamy zwycięzców!

Zwycięzcy!

Warszawa | 4 grudnia 2019

Design Alive Awards 2019 rozdane. Znamy laureatów

Design Alive Awards 2019. Ruszamy!

Ruszamy!

Warszawa | 12 listopada 2019

Design Alive Awards 2019. Poznajcie nominowanych

Gala Design Alive Awards 2018

Nasi bohaterzy

Warszawa | 13 grudnia 2018

Gala Design Alive Awards 2018. Święto kreatywnego myślenia.