Terapeutyczne zabawki [zdjęcia, wideo]

Pomoce terapeutyczne oraz uniwersalne zabawki zaprojektowali na zlecenie Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie” Pani Jurek, Kosmos Project i Artur Gosk. Stworzone przedmioty to uniwersalne, interaktywne zabawki inspirowane pudełkami terapeutycznymi, które Fundacja SYNAPSIS, partner projektu na co dzień wykorzystuje w swojej pracy.

Inicjatywa ujawniła ogromny potencjał uniwersalnej zabawki edukacyjnej, jak i rodzica, który takie zabawki codziennie wytwarza dla swojego dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Podczas realizacji projektu dizajnerzy dotarli do pomocy wykonywanych własnoręcznie przez rodziców, które były doskonałą wskazówką dla projektantów, nastawiających się w swojej pracy na projektowanie uniwersalne.

I tak oto powstały: dotykowe Taktyle , zabawka Widno-Krąg badająca granice widzialności, Układanka, czyli klocki żłobione z dwóch stron dla niewidomych i niedowidzących, Memofaktury – gra typu memory odpowiednia dla wszystkich dzieci, także dla dzieci niewidomych i autystycznych oraz Emotikony – gra rozwijająca percepcję dotykową oraz pamięć.

Więcej na: www.wwarszawie.org.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kosmiczny Dom Idei

Kosmiczny Dom Idei

Warszawa | 3 października 2019

Warsaw Home wystartowało! Spotkajmy się w kosmicznej aranżacji

Dywany dopasowane do naszej… osobowości w oparciu o test psychologiczny

Future Illusions

Warszawa | 15 marca 2019

Dywany dopasowane do naszej osobowości w oparciu o test.

Mityczny dialog polsko-szwedzki

Irrational Times

Kalmar | 12 listopada 2015

Trwa polsko-szwedzka wystawa współczesnego designu.

Kosmosy są dwa

Kosmosy są dwa

Warszawa | 26 października 2015

"DesignAlive" rozmawia z twórcami studia Kosmos Project.