Duet Neri & Hu, czyli Lyndon Neri i Rossana Hu, będą gośćmi specjalnymi tegorocznych targów. Fot. Zhu Hai

DRUGA EDYCJA TARGÓW WARSAW HOME MA BYĆ REKORDOWA

JOANNA SZCZYGIEŁ

WARSZAWA 8.8.2017

DESIGN WYDARZENIA

Druga edycja targów Warsaw Home odbędzie się w dniach 6-8 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. W imprezie uczestniczyć będą m.in. Pierre Frey oraz duet Neri & Hu, a swoje produkty zaprezentuje ponad 600 marek, wśród których nie zabraknie największych globalnych firm. Ekspozycje zajmą prawie 65 tys. m kw.

Hasłem tegorocznych targów jest „Odwaga". Nieprzypadkowo. Po wyjątkowo udanej premierze tego wydarzenia, organizatorzy podnieśli sobie poprzeczkę, by w tym roku w Ptak Warsaw Expo działo się jeszcze więcej. Liczba wystawców i wielkość powierzchni ekspozycyjnej w stosunku do ubiegłego roku już zostały potrojone! Impreza podzielona została na cztery strefy. Pierwsza z nich - FURNITURE obejmie przede wszystkim ekspozycje rodzimych i zagranicznych producentów mebli. Druga strefa dedykowana jest miłośnikom wzornictwa, architektom i projektantom, ale również tym wszystkim, którzy właśnie planują lub urządzają własne kąty. DECO & FURNITURE obejmie: tekstylia, dekoracje, oświetlenie i meble. KITCHEN & DINING to natomiast część poświęcona wnętrzom kuchennym i jadalniom. Ci, którzy w Nadarzynie szukać będą inspiracji i konkretnych rozwiązań z dziedziny wykończania wnętrz, udać się powinni również do INTERIOR FINISH. Strefa ta obejmie materiały wykończeniowe (np. produkty do podłóg, ścian, drzwi i schodów).

Ale Warsaw Home to coś więcej niż tylko ekspozycje. To również bogaty program wydarzeń dodatkowych. Na pierwszy plan wysuwa się zwłaszcza Poland Design Festival, który obejmie liczne wystawy, wykłady i prelekcje. Architekci coś dla siebie znajdą w odrębnej, dedykowanej im strefie archiDAY. Zaś studentów i pasjonatów z pewnością zaciekawią prezentacje szkół i uczelni projektowych.

Wśród zaproszonych na Warsaw Home gwiazd znalazł się wielokrotnie nagradzany duet Neri & Hu. Lyndon Neri i Rossana Hu współpracowali już z wieloma europejskimi brandami m.in. z: Moooi, Parachilna, Agape, Poltrona Frau, Arflex, Lema, BD Barcelona Design, Gandia Blasco, Stellar Works czy Driade, ale nieustannie rozwijają też własną autorską markę – Design Republic. Tworzone w jej ramach meble i inne przedmioty użytkowe są przepełnione dalekowschodnim minimalizmem zen i lokalną symboliką, obecną w mitach, religijnych opowieściach i sztuce. Podczas Warsaw Home, w sobotę 7 października Neri & Hu opowiedzą o odwadze w ich codziennej pracy i w projektowaniu w ogóle.

„Tradition vs. Contemporary” to z kolei temat prelekcji Pierre'a Freya (syna sławnego projektanta tapet i tkanin, obecnego współwłaściciela firmy), która rozpocznie się na scenie głównej w sobotę. Wykład uzupełni Cathy-Anne Gerulewicz, właściciel marki SML Concept, która poruszy zagadnienie odwagi w stylu francuskim.

Obok zagranicznych sław, na scenie Warsaw Home pojawią się również przedstawiciele polskiego wzornictwa. Wśród nich należy wymienić takich projektantów jak: Oskar Zięta, Tomek Rygalik, Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski, Piotr Kuchciński czy historyk designu Krystyna Łuczak-Surówka.

Targi Warsaw Home odbędą się w dniach 6-8 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy Al. Katowickiej 62. Więcej na: www.warsawhome.eu , www.facebook.pl/WarsawHome , www.facebook.pl/PolandDesignFestival