Jeżyckie klimaty

Trzyosobowa rodzina, właściciele 68-metrowego mieszkania na poznańskich Jeżycach, od początku wiedziała czego chce.

– „Zieleń i drewniana jodełka klasyczna!”. To były pierwsze hasła, jakie padły odnośnie wytycznych do projektu wnętrz – wspomina Katarzyna Bruch-Menz, prowadząca pracownię Bruch Studio, do której zwrócili się z prośbą o wsparcie w realizacji swoich planów.

Projektantka po wejściu do mieszkania szybko zrozumiała, dlaczego to konkretne wnętrze tak bardzo zachwyciło jej klientów. Przestronne, z własnym tarasem, wypełnione było południowo-wschodnim światłem słonecznym, którego promienie rozpraszały się we wszystkich pomieszczeniach.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Jako że zieleń była głównym wyznacznikiem projektu, kluczowy był wybór odpowiedniego odcienia. Koniecznie takiego, który idealnie skomponuje się z klasyczną, drewnianą jodełką oraz brązowo-beżowymi gorsecikami na podłodze.

Serce mieszkania stanowi zielono-kremowa kuchnia z czarnymi akcentami przełamana szklaną witryną. Projektantka zdecydowała się tu na rzadko już spotykane rozwiązanie – ławkę w zabudowie. Niegdyś integralny element każdej kuchni, powrócił tu w wydaniu z tapicerowanym oparciem i dodatkowymi szufladami do przechowywania pod spodem. Ławka idealnie wpasowała się w towarzystwo drewnianego stołu i krzeseł Fameg z czarną, wełnianą tapicerką.

Rudy odcień tapicerowania ławki, odnajdujemy również w stojącej witrynie i salonowej szafce rtv. Kontrastujące elementy pozwoliły wyeksponować bujną roślinność, która w tak słonecznym wnętrzu przejmuje niemal każdy kąt.

Sypialnia to prywatna oaza spokoju właścicieli. Ścianę za łóżkiem wykończono drewnianymi listewkami podziałowymi, wypełnionymi tapetą hotelową. Zamiast tradycyjnego stolika nocnego, przy oknie znalazło się niewielkie biurko z szufladą, służące jako miejsce do pracy w domowym biurze, po drugiej stronie stanęła natomiast duża drewniana szafa z czarnym cokołem i uchwytami.

Motyw drewnianych frontów i czarnego cokołu powtórzył się także w zabudowie szafy w korytarzu oraz szafce podumywalkowej w łazience. W przypadku łazienki, wanna zintegrowana z prysznicem i ścianką prysznicową była niezbędnym elementem według życzenia właścicieli. Przedłużeniem motywu przewodniego wystroju były także biało-zielone szkliwione płytki.

Bruch Studio

Bruch Studio

Katarzyna Bruch-Menz ukończyła w 2013 r. Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej; przez kilka lat zdobywała doświadczenie współpracując z doświadczonymi architektami, a od 2016 r. z powodzeniem prowadzi autorską pracownię. Bruch Studio zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych oraz publicznych, jak hotele butikowe czy kliniki medycyny estetycznej.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom ze sztuką

Dom ze sztuką

Poznań | 3 lipca 2023

Idealne połączenie funkcjonalności ze sztuką abstrakcyjną

Zamieszkać w Żelazku

Zamieszkać w Żelazku

Poznań | 28 lutego 2023

MML postawili na niebanalne rozwiązania w projekcie mieszkania w kamienicy