W hołdzie katalońskiemu pionierowi postmodernizmu

Tegoroczne stoisko Cosentino na Warsaw Home 2022 (19-22 października), zaprojektowane w formie instalacji artystycznej przez wielokrotnie nagradzany duet projektantów Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza z Grynasz Studio, to wizualna opowieść o Hiszpanii, gościnnej, pełnej słońca, kolorów, szlachetnych materiałów i genialnej architektury.

Geometryczne płaszczyzny, detal i kolorystyka będą nawiązaniem do projektów znanego architekta hiszpańskiego postmodernizmu – Ricardo Bofilla. Część instalacji będzie stanowić swoisty hołd oddany temu wyjątkowemu twórcy.

Goście odnajdą w przestrzeni stoiska nie tylko portfolio materiałów, ale także wiele informacji o procesie ich produkcji, optymalizacji zużycia energii, działaniach proekologicznych, a także o właściwościach produktów. Zwiedzający będą mogli spełnić się twórczo i wziąć udział w konkursie na najciekawszy moodboard z użyciem próbek materiałów Cosentino. Wygranymi w konkursie będą zestawy porcelany od Zaczyn Studio, zaprojektowanej przez twórców koncepcji stoiska – Grynasz Studio. A wszystko to oprawione w wyjątkowe kolory i formy, skąpane w świetle fenomenalnej instalacji.

Ricardo Bofill. Kataloński pionier postmodernizmu, który chciał „osiągnąć niemożliwe”

Warsaw Home 2022. Goście specjalni

Przy stoisku Cosentino nie zabraknie także ekscytujących rozmów z wyjątkowymi gośćmi oraz architektami polskiej i hiszpańskiej sceny projektowej. 20 października o godz. 14.00 do „Rozmów przy stole” z dziennikarką DD TVN Katarzyną Jaroszyńską, zasiądą twórcy stoiska – Grynasz Studio, architekt Jakub Szczęsny oraz założyciel magazynu „Architecture Snob” i ekspert w Fundacji Mies van der Rohe, Marcin Szczelina.

Kolejnego dnia, 21 października o godz. 13.00, odwiedzający stoisko spotkają się z prawdziwymi gwiazdami architektury – Martą Peris i Jose Toral, finalistami tegorocznego konkursu Mies Van der Rohe Award, z barcelońskiej pracowni Peris+Toral Arquitectos. Rozmowę o współczesnym projektowaniu poprowadzi architektka Magda Maciąg.

Targi Warsaw Home 2022 odbędą się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy ul. Katowickiej 62. Przestrzeń wystawiennicza Cosentino zlokalizowana będzie w hali D, stoisko 2.07.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szyk i elegancja!

Szyk i elegancja!

Poznań | 19 września 2023

Premiera kolekcji Silestone Le Chic podczas otwarcia Centrum Cosentino Poznań

Chata z piernika

Chata z piernika

Szczawno-Zdrój | 20 czerwca 2023

Odwiedzamy oryginalny dom Jagny Niedzielskiej, propagatorki idei Zero Waste

Dbamy o siebie nawzajem

Dbamy o siebie nawzajem

Warszawa | 2 kwietnia 2023

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz zaprosili nas do swojego świata