Na przekór grawitacji

Po dwuletniej przerwie odbyła się piąta edycja targów Warsaw Home & Contract w podwarszawskim Nadarzynie. Na ten moment czekali z utęsknieniem zarówno odwiedzający jak i wystawcy, którzy ponownie zaprezentowali spektakularne stoiska. Nie zabrakło również marki Marbet Style, której ekspozycja była jedną z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych podczas całego wydarzenia.

Marka prezentująca efekty współpracy z projektantami takimi jak Tomasz Augustyniak, Grynasz Studio, Maja Ganszyniec czy Kosmos Project postawiła na całkowitą otwartość stoiska. Dominujący kolor stanowiła tu głęboka czerń, idealnie podkreślająca kolorowe meble marki. Wzrok odwiedzających przykuwała instalacja lewitujących krzeseł. Wśród nich były: fotel Kanu projektu Tomasza Augustyniaka, czy kolekcja Fobos od Kosmos Project. Goście mogli usiąść również na pufach z kolekcji Mia, obitych welurowym materiałem w kolorze morskiego błękitu, pomarańczy i butelkowej zieleni.

Marbet Style

W drugiej części stoiska prezentowane były produkty siostrzanej marki Marbet Felt. Wykonane z włókniny rPET panele akustyczne, zawieszone nad podłogą kontynuowały kosmiczną koncepcję ekspozycji. Zaprezentowane panele sufitowe pionowe z kolekcji CELL projektu Macieja Karpiaka, działają jak bariery akustyczne, ograniczając rozprzestrzenianie się dźwięku w powietrzu. Komponowane z panelami ściennymi oraz biurkowymi czy naszafkowymi pomagają zmniejszyć poziom hałasu i zminimalizować pogłos, dokuczliwy zwłaszcza we wnętrzach typu open space. Możliwość doboru koloru z szerokiej palety barw pozwala na stworzenie kreatywnej przestrzeni.

Tło dla prezentacji produktów firmy stanowiła trójwymiarowa ściana wykończona panelami PD-1 projektu Grynasz Studio. Atłasowa czerń mieniła się różnymi odcieniami, odbijając złoty kolor logotypu Marbet. Dodatkowym nawiązaniem do produktów sztukateryjnych Marbet Design były podwieszane listwy przysufitowe w odcieniu błękitu, umieszczone w centralnej części stoiska.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: