Druga edycja targów Warsaw Home ma być rekordowa

Warszawa | Joanna Szczygieł

8 sierpnia 2017 | Design | Wydarzenia |

Druga edycja targów Warsaw Home odbędzie się w dniach 6-8 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. W imprezie uczestniczyć będą m.in. Pierre Frey oraz duet Neri & Hu, a swoje produkty zaprezentuje ponad 600 marek, wśród których nie zabraknie największych globalnych firm. Ekspozycje zajmą prawie 65 tys. m kw.

Odwaga hasłem targów Warsaw Home

Hasłem tegorocznych targów jest „Odwaga”. Nieprzypadkowo. Po wyjątkowo udanej premierze tego wydarzenia, organizatorzy podnieśli sobie poprzeczkę, by w tym roku w Ptak Warsaw Expo działo się jeszcze więcej. Liczba wystawców i wielkość powierzchni ekspozycyjnej w stosunku do ubiegłego roku już zostały potrojone! Impreza podzielona została na cztery strefy. Pierwsza z nich – FURNITURE obejmie przede wszystkim ekspozycje rodzimych i zagranicznych producentów mebli. Druga strefa dedykowana jest miłośnikom wzornictwa, architektom i projektantom, ale również tym wszystkim, którzy właśnie planują lub urządzają własne kąty. DECO & FURNITURE obejmie: tekstylia, dekoracje, oświetlenie i meble. KITCHEN & DINING to natomiast część poświęcona wnętrzom kuchennym i jadalniom. Ci, którzy w Nadarzynie szukać będą inspiracji i konkretnych rozwiązań z dziedziny wykończania wnętrz, udać się powinni również do INTERIOR FINISH. Strefa ta obejmie materiały wykończeniowe (np. produkty do podłóg, ścian, drzwi i schodów).

Ale Warsaw Home to coś więcej niż tylko ekspozycje. To również bogaty program wydarzeń dodatkowych. Na pierwszy plan wysuwa się zwłaszcza Poland Design Festival, który obejmie liczne wystawy, wykłady i prelekcje. Architekci coś dla siebie znajdą w odrębnej, dedykowanej im strefie archiDAY. Zaś studentów i pasjonatów z pewnością zaciekawią prezentacje szkół i uczelni projektowych.

Zaproszeni goście

Wśród zaproszonych na Warsaw Home gwiazd znalazł się wielokrotnie nagradzany duet Neri & Hu. Lyndon Neri i Rossana Hu współpracowali już z wieloma europejskimi brandami m.in. z: Moooi, Parachilna, Agape, Poltrona Frau, Arflex, Lema, BD Barcelona Design, Gandia Blasco, Stellar Works czy Driade, ale nieustannie rozwijają też własną autorską markę – Design Republic. Tworzone w jej ramach meble i inne przedmioty użytkowe są przepełnione dalekowschodnim minimalizmem zen i lokalną symboliką, obecną w mitach, religijnych opowieściach i sztuce. Podczas Warsaw Home, w sobotę 7 października Neri & Hu opowiedzą o odwadze w ich codziennej pracy i w projektowaniu w ogóle.

„Tradition vs. Contemporary” to z kolei temat prelekcji Pierre’a Freya (syna sławnego projektanta tapet i tkanin, obecnego współwłaściciela firmy), która rozpocznie się na scenie głównej w sobotę. Wykład uzupełni Cathy-Anne Gerulewicz, właściciel marki SML Concept, która poruszy zagadnienie odwagi w stylu francuskim.

Obok zagranicznych sław, na scenie Warsaw Home pojawią się również przedstawiciele polskiego wzornictwa. Wśród nich należy wymienić takich projektantów jak: Oskar Zięta, Tomek Rygalik, Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski, Piotr Kuchciński czy historyk designu Krystyna Łuczak-Surówka.

Targi Warsaw Home odbędą się w dniach 6-8 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy Al. Katowickiej 62. Więcej na: www.warsawhome.eu , www.facebook.pl/WarsawHome , www.facebook.pl/PolandDesignFestival

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: