Paged na Salone del Mobile. Od lat niezmiennie w czołówce trendów!

Niewiele jest firm, które mogłyby poszczycić się taką historią wystawową na włoskich targach Salone del Mobile.Milano, jak polski Paged. Firma, która słynie z drewnianych mebli giętych, w tym roku wystąpiła na targach już po raz 42., prezentując wyjątkową kolekcję mebli, opartą na klasycznych wzorach w zupełnie nowej odsłonie kolorystycznej. Stoisko zaprojektowała Maja Ganszyniec.

Salone del Mobile Milano to największe targi designu na świecie i najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży wzorniczej. W tym roku odbyły się po raz 62.

Firma Paged Meble debiutowała na tej imprezie 70 lat temu, już w roku 1954. Przez kolejne 41 edycji dawała przykład nie tylko niezwykłego dorobku, ale przede wszystkim – stałego poszukiwania nowych inspiracji i wyznaczania własnych trendów wzorniczych.

Wiosną tego roku, we współpracy z uzdolnioną projektantką – Mają Ganszyniec – Paged wprowadził nową paletę kolorów. Na targach firma zaprezentowała kolekcję mebli opartą na klasycznych wzorach w nowych, odświeżonych barwach. Obok takich projektów jak krzesło NODO Grzegorza Gancarczyka czy ICHO MIO Nikodema Szpunara, na ekspozycji znalazł się stolik kawowy DRUM projektu Mai Ganszyniec:

– Tradycyjne, rzemieślniczne techniki pracy z drewnem to rzadkość w dzisiejszych czasach, tym większą przyjemnością była możliwość stworzenia mebla właśnie za pomocą ludzkich rąk. W naszym projekcie chcieliśmy skupić się na charakterystycznych dla marki elementach, takich jak gięte drewno i wyploty z rattanu – znamy przecież wiele ikonicznych krzeseł zaprojektowanych tą techniką – mówi Maja Ganszyniec.

– Trochę jednak przekornie postanowiliśmy zaprojektować stoliki kawowe  i w ten sposób pokazać, jak uniwersalne są te materiały. W rodzinie stolików DRUM zaproponowaliśmy dwa nowe kształty i rozmiary, mogące funkcjonować osobno i razem. Obie formy oparte są na tej samej zasadzie – drewniany blat zamknięty został w obłej pętli z gięciny, a dolna półka, lekka i ażurowa, to naturalny wyplot, naciągnięty na drewnianej ramie. To od właściwego naciągu zależy jakość mebla i właśnie ten element, napięty jak bębenek, stał się inspiracją dla nazwy – dodaje projektantka, której firma Paged Meble powierzyła także przygotowanie koncepcji stoiska firmy podczas targów w Mediolanie.

Stoisko marki według projektu Mai Ganszyniec wyróżniała modułowa konstrukcja i wykorzystanie ekologicznych materiałów, co wpisuje się nie tylko w idee bliskie samej projektantce, ale też w wieloaspektową politykę firmy dotyczącą zrównoważonego rozwoju.

Jak mówi Michał Mróz, prezes Zarządu Paged, to właśnie współpraca z projektantami i zrównoważony rozwój są kluczowymi elementami dalekosiężnej strategii firmy.

– W ciągu najbliższych kilku lat chcemy mocno postawić na wzmocnienie własnej marki, dlatego podjęliśmy współpracę z uznanymi projektantami, czego efektem jest stworzenie kolekcji opartej o nasze klasyczne wzory w nowych odsłonach i nowej kolorystyce – przekonuje Michał Mróz.

I dodaje: – Planujemy usprawniać spółkę operacyjnie, inwestować w innowacyjne technologie produkcji krzeseł i efektywniej przenosić wiedzę o rynku i klientach do firmy, lecz nie chcemy przy tym oddawać komuś innemu swojego wzornictwa, umiejętności i unikalnej technologii ręcznego gięcia drewna, którą na świecie może wykorzystywać zaledwie kilka firm. 

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i znaczącym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej.

Firma zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie sześć zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.

Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do grupy Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Paged zaprasza na wystawę nowości online

Mimo przeszkód

Jasienica | 28 kwietnia 2020

W zastępstwie targów Salone del Mobile Paged zaprasza online