Targów dla architektów nie będzie. Hale przemieniają się w centra pomocy humanitarnej

Jedna z hal Global Expo Warszawa przy ul. Modlińskiej w Warszawie została przemieniona w centrum pomocy humanitarnej i tymczasowe schronienie dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Tym samym wydarzenia, które miały się tu odbyć w najbliższych tygodniach odwołano. O przeniesieniu terminu na jesień poinformowali m.in. organizatorzy Architect@Work.

– Z przykrością informujemy, że Architect@Work Warsaw nie będzie mogło odbyć się w dniach 30 i 31 marca 2022 r., ale zostanie przesunięte na jesień 2022 r. Dokładna data zostanie ogłoszona tak szybko, jak tylko będzie to możliwe – czytamy w specjalnym komunikacie. – Jesteśmy w pełni przekonani, że po kryzysie, jaki wywołała pandemia, konieczne jest pobudzenie naszej gospodarki poprzez wydarzenia branżowe. Z drugiej strony oczywiście całkowicie popieramy ten szlachetny cel i rozumiemy tę nagłą i wyjątkową sytuację.

Global Expo stało się jednym z trzech największych punktów recepcyjnych w Warszawie; dołączając do Hali Torwar oraz Ptak Warsaw Expo. To ostatnie przemieniono w Centrum Pomocy Humanitarnej Ptak, oddając do dyspozycji 150 tysięcy metrów kwadratowych.

Jak się dowiedzieliśmy, na ten moment bez zmian (17-19 marca) odbędą się targi Warsaw Home w przestrzeni Ptak Warsaw Expo, choć w ograniczonym wymiarze. Z planowanych czterech wydarzeń zadecydowano o odwołaniu jednego, poświęconego materiałom wykończeniowym.

Do przestrzeni targowych trafiają osoby z warszawskich dworców. Tu mogą skorzystać z pomocy lekarskiej, wsparcia psychologicznego, zaplecza sanitarnego, a także posilić się i odpocząć. W kolejnym kroku przyjezdni kierują się do hoteli, burs i domów, które zadeklarowały chęć pomocy długoterminowej.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: