IMM Cologne odwołane, Maison & Objet w Paryżu i Stockholm Furniture Fair przełożone

Targi znowu przełożone! Koronawirus doprowadził w ostatnich latach do odwołania lub przełożenia wielu ważnych wydarzeń związanych designem i wyposażeniem wnętrz, jednak jeszcze żadne targi nie były przekładane dwukrotnie. Spotkało to tylko IMM Cologne… Przełożono też Maison & Objet i Stockholm Furniture & Light Fair.

Styczniowe targi IMM Cologne nie odbędą się ze względu na wzrost zachorowań na COVID-19 w całej Europie. To już drugi rok z rzędu, kiedy targi odwołano w wyniku pandemii koronawirusa. W nadchodzącej edycji wydarzenia miało wziąć udział 600 wystawców z ponad 50 krajów.

Decyzję o przełożeniu terminu wydarzenia organizator targów, Koelnmesse, podjął za radą Związku Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM), w porozumieniu z innymi przedstawicielami branży na poziomie międzynarodowym.

– Po konsultacjach z licznymi wystawcami, przedstawicielami branży i partnerami handlowymi możemy z całą stanowczością stwierdzić, że nie ma mowy o udziale niemieckich wystawców, ani wystawców z obszaru niemieckojęzycznego, albo jest to bardzo wątpliwe – tłumaczy Jan Kurth, prezes zarządu VDM. – Podobne opinie napłynęły również z wielu innych krajów europejskich.

– Obecne warunki i obostrzenia sprawiają, że organizacja IMM Cologne jest praktycznie niemożliwa – potwierdza Oliver Frese, dyrektor operacyjny Koelnmesse. IMM Cologne przełożono, po raz kolejny, na 16-21 stycznia 2023 roku.

Na razie nie odbędą się też targi Maison & Objet w Paryżu. Ich organizatorzy zapowiedzieli, że styczniowa impreza zostanie przełożona na marzec z powodu gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa w całej Europie. Wydarzenie zaplanowano w dniach 24-28 marca 2022 r.

Letnia edycja targów Maison & Objet ma się odbyć bez zmian, przynajmniej takie są pobożne życzenia organizatorów imprezy. Wydarzenie jest zaplanowane na 8-12 września 2022 r., co zbiega się z corocznym 10-dniowym Paris Design Week.

Targi Stockholm Furniture & Light Fair zostały przesunięte z lutego na wrzesień 2022 roku. Największe tego typu wydarzenie w północnej Europie miało odbyć się od 8 do 12 lutego 2022 r., ale zostało przełożone na 6-9 września 2022 r.

Organizatorzy imprez przekonują, że „liczą na poprawę sytuacji” w miesiącach, na które przesunęli targi…

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: