Projektuj jeszcze szybciej!

Warszawa | Tekst promocyjny

21 grudnia 2021 | Design |

7 grudnia 2021 roku firma CAD Projekt K&A zaprezentowała użytkownikom nowe wersje swoich sztandarowych programów do profesjonalnego projektowania wnętrz: CAD Decor Pro 3.3, CAD Decor 3.3 oraz CAD Kuchnie 7.3.

O tym, co nowego wprowadzono do oprogramowania i do kogo jest ono adresowane, rozmawiamy z Krzysztofem Dąbrowskim, współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym CAD Projekt K&A.

Jakie zmiany czekają na użytkowników po najnowszej aktualizacji Waszych programów?

Przede wszystkim jedna ważna i pozytywna zmiana – wstawianie, przesuwanie i edycja obiektów w 3D. Pojawi się również dodatkowa forma wyszukiwania modeli – nowy interfejs związany z filtrami. Będzie można sobie te modele swobodnie dodawać do folderu Ulubione. Zdecydowanie przyspieszy to działanie programu podczas projektowania wnętrza.

Wspomniałeś o wstawianiu w 3D. Na czym dokładnie polega ta funkcja?

Ja bym to określił jako filozofię klocków LEGO. Po prostu łapiemy za klocek, wstawiamy w scenę i ustawiamy go w takiej pozycji, jakiej chcemy. Nowo wstawiony element będzie można w ten sposób swobodnie przesuwać, obracać, zmieniać skalę, zamieniać jeden model na drugi itd.

To chyba spore ułatwienie?

Zdecydowanie. Ta funkcja może nawet czterokrotnie przyspieszyć prace projektowe przy wstawianiu i modyfikacji elementów w projekcie wnętrza.

Przejdźmy do kolejnej nowości. Jak obecność folderu Ulubione wpłynie na pracę projektantów?

To długo oczekiwana funkcjonalność, ponieważ otrzymywaliśmy sygnały od naszych projektantów, że potrzebują takiego rozwiązania jak miejsce z ulubionymi modelami do wykorzystania w dowolnym momencie. Jest to właściwie nowy, edytowalny panel, za pomocą którego w bardzo szybki sposób możemy oznaczyć model gwiazdką i automatycznie dodamy model do ulubionych elementów. Tam stworzymy także dowolne podkatalogi, aby np. osobno gromadzić krzesła, stoły, meble wypoczynkowe, rośliny itp.

Wasza firma działa od 1993 roku. Jaki jest przepis na utrzymanie się na rynku przez tyle lat, zwłaszcza w takiej branży?

Wyznajemy filozofię małych kroków, czyli dodawanie i modyfikowanie etapami kolejnych funkcjonalności programu, niezbędnych do zaprojektowania każdego wnętrza.

Kto najczęściej sięga po Wasze programy?

Są to zarówno młodzi projektanci, jak i architekci, którzy mają już swój staż na rynku. Myślę, że z naszego oprogramowania korzysta też dużo przedstawicieli branży meblowej, użytkowników programu CAD Kuchnie, od którego zaczynaliśmy. W wielu salonach kuchennych czy łazienkowych za pomocą naszych programów projektowane są wnętrza i przedstawiane klientowi wraz z wyceną. W ostatnim czasie nasze oprogramowanie pojawiło się w dużych sieciach marketów budowlanych, m.in. Leroy Merlin. OBI, Komfort, Abra Meble czy Merkury Market

Myślisz, że nowe wersje programów zwiększą zainteresowanie projektowaniem wśród osób, które nie są zawodowymi architektami?

Bezsprzecznie tak. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby projektowanie uczynić bardziej przystępnym dla ludzi, którzy nie potrafią jeszcze w taki sposób jak zaawansowani projektanci wyobrazić sobie projekt przy użyciu poszczególnych elementów wnętrzarskich. Nasze programy oferują im wiele przydatnych funkcji, takich jak fotorealistyczna wizualizacja w bardzo krótkim czasie, sterowanie oświetleniem w czasie rzeczywistym, przebogatą bazę modeli 3D, tekstur i baz producenckich (farby, płytki, AGD itp.) oraz moduł dokumentacji technicznej projektu. Osoby wchodzące na rynek mogą wypróbować te wszystkie możliwości, zamawiając u nas w pełni funkcjonalną wersję testową programu.

Czy po Wasz program mogą sięgać nawet totalni amatorzy?

Jak najbardziej. Program ma szerokie spektrum, aczkolwiek amatorów zachęcałbym także do korzystania z netDecora. To nasza aplikacja internetowa, o wiele łatwiejsza w użytkowaniu i ogólnodostępna. Wystarczy zwykła przeglądarka i w niej możemy w prosty sposób zaprojektować swoje wnętrze. Oczywiście nie stworzymy tak fotorealistycznych efektów, powalających wizualizacji czy animacji 3D, ale uzyskamy też przyzwoity obraz, w którym przedstawimy czytelnie swoją koncepcję danego wnętrza.

Dziękuję za rozmowę.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Odpowiedź na nową rzeczywistość! Oprogramowanie CAD po aktualizacji

CAD po aktualizacji

Poznań | 13 sierpnia 2020

Już jest najnowsza wersja oprogramowania CAD Projekt K&A

Zobaczcie jak projektantki i projektanci wnętrz zrealizowali architektoniczną koncepcję Couple Hause

Dla dwojga

Poznań | 5 maja 2020

Cauple hause w różnych, perłowych aranżacjach

Projektowanie wnętrz z turbo doładowaniem

Z turbo doładowaniem

Poznań | 27 czerwca 2019

CAD Projekt K&A skupia się na rozwoju programów do projektowania wnętrz.