Zobaczcie jak projektantki i projektanci wnętrz zrealizowali architektoniczną koncepcję Couple Hause

Czas izolacji i sporych utrudnień dla biznesu, to jednocześnie najlepszy czas na to aby się chwalić. Chwalić, podziwiać i inspirować! Przypominamy więc o projektach nagrodzonych i wyróżnionych w perłowym „Konkursie dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programu CAD Decor 2019”. Zobaczcie jak projektantki i projektanci wnętrz zrealizowali architektoniczną koncepcję Couple Hause. Każdy inaczej i każdy w swoim wyjątkowym stylu.

Organizatorzy „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programu CAD Decor 2019” poprosili projektantów i architektów wnętrz o zrealizowanie popularnej koncepcji architektonicznej, tzw. Couple Hause o całkowitym metrażu 118 m kw. Wstępna dokumentacja i opis dotyczył starej fabryki papieru z dużymi oknami i nietypową antresolą. Projekt miał powstać dla młodej pary ambitnych menagerów z Poznania. Duże wyzwanie? Zadanie konkursowe z pewnością nie należało do łatwych. Jednak z końcem terminu nadsyłania prac konkursowych, do kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i firmy CAD Projekt K&A, organizatorów konkursu, dotarło mnóstwo ciekawych i ambitnych projektów.

Słowo „jakość” było najczęściej powtarzanym przy okazji Gali Laureatów konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019, nie tylko przy okazji nagrodzonych płytek ceramicznych, ale również w kontekście nadesłanych projektów konkursowych. Gala Laureatów konkursu została zorganizowana 10 marca przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych” w warszawskim Domu Technika NOT. Od 2012 r. firma CAD Projekt K&A jest współorganizatorem tego wyjątkowego wydarzenia i konkursu PEŁY CERAMIKI UE. Celem konkursu jest promocja dostępnych na polskim rynku płytek ceramicznych wyróżniających się wzornictwem i innowacyjnością oraz połączenie świata projektantów z producentami. Była to już szesnasta edycja konkursu i odbyła się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich, a partnerem Gali Laureatów była włoska firma Main Laboratory Sassuolo, kompleksowo kontrolująca jakości płytek ceramicznych, wyrobów sanitarnych i kamieni naturalnych. Na Gali pojawiło się sporo gości, w tym goście honorowi m.in. Bohdan Lisowski, Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich i Roman Sobczak, Dyrektor Departamentu Wyrobów Budowlanych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, przedstawiciele nagrodzonych producentów oraz wyróżnieni projektanci. Product Manager CAD Projekt K&A – Marcin Pietrzyk podsumował konkurs oraz zaprezentował nagrodzone projekty, wręczając razem z Marketing & PR Manager – Justyną Drogowską nagrody pieniężne najlepszym projektantką. Nagrodzone zostały: Joanna Ignaczak – I nagroda, II nagroda – Izabela Piotrowska – II nagroda i Anna Wejksznia – III nagroda oraz wyróżnienia – Lidia Michoń – Szymczak.

Zwycięski projekt Joanny Ignaczak nagrodzono za bardzo spójną kolorystykę, umiejętne połączenie różnych kolekcji i producentów oraz ciekawe połączenie płytek z innymi elementami wnętrza. „Moim głównym założeniem było utrzymanie wnętrza w minimalistycznym stylu by podkreślić jego nietypową formę, oraz nawiązanie do historii budynku poprzez industrialne dodatki. Jednak największą inspiracją były same płytki nagrodzone w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2019, które idealnie wpisały się w moją koncepcję. Właściwie całe mieszkanie to zabawa kolorowymi płytkami z kolekcji Ciello e Terra, marki Tubądzin” – opisywała swój projekt Joanna Ignaczak.

Drugie miejsce przyznano Izabeli Piotrowskiej, która zdobyła już nagrodę w jednej z poprzedniej edycji za eco house. Koncepcja laureatki na Couple Hause znowu okazała się bardzo odkrywcza i kreatywna, a Pani Izabela jako jedyna zmieniła rozkład funkcjonalny zadania konkursowego. „Ideą przewodnią jest projektowanie wnętrza funkcjonalnego w myśl zasady ZERO WASTE DESIGN. Z tego powodu odwrócono role w funkcji pomieszczeń. W wyniku tego mamy dodatkową przestrzeń pod gabinet lub w przypadku powiększenia rodziny, dodatkowy pokój. Ideą wnętrza jest stworzenie przestrzeni bliskiej naturze” – opisała swój projekt dizajnerka.

Projekt Anny Wejkszni jury konkursowe doceniło przede wszystkim za dobre technicznie opracowanie projektu, dużą liczbę użytych kolekcji, które dobrze wpisują się w loftowy charakter wnętrza, a także umiejętne operowanie akcentem kolorystycznym.

Jury przyznało również wyróżnienie dla projektu Lidii Michoń-Szymczak, za perfekcyjnie przygotowaną dokumentację, dobre łączenie formatów płytek i kolorystykę dobraną do charakteru wnętrza. W tym projekcie możemy również zaobserwować umiejętne wykorzystanie płytek w formacie 120 x 280 cm polegające na wykonaniu okładziny bezfugowej na wysokości w łazience.

Firma CAD Projekt K&A z dużą satysfakcją prezentuje nagrodzone i wybrane prace konkursowe na swojej stronie internetowej i Fanpagu. Zobacz prezentację konkursową PERŁY CERAMIKI UE 2019! Zapraszamy również do przejrzenia dwóch albumów z projektami. Pierwszy znajdziecie tutaj a drugi tutaj

Kolekcje najbardziej docenione przez projektantów w zeszłym roku i nagrodzone tytułem PERŁA CERAMIKI PROJEKTANTÓW – użytkowników CAD Decor 2019 to: FRATTO – marki AG Home, HIKA – marki Cersanit oraz LOVE YOU NAVY – marki Opoczno. Były to również kolekcje płytek najczęściej używane w projektach konkursowych. Projektanci i architekci wnętrz, jak co roku, mogą na stronie internetowej CAD Projekt K&A pobierać na bieżąco bazę PERŁY CERAMIKI UE 2019 oraz poprzednie edycje, korzystając ze starannie wyselekcjonowanych i przygotowanych kolekcji. Znajdą ją również w programach CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie z Modułem Płytek Ceramicznych.

W konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2019 przyznano 31 tytułów Perła Ceramiki UE 2019, 9 tytułów Perła Ceramiki Dystrybutorów 2019 oraz 3 tytuły Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2019. Najwięcej nominacji i nagród zdobyły dwie firmy – Cerrad Sp. z o.o, która otrzymała Wielką Perłę Ceramiki UE 2019 oraz CERSANIT S.A., który uhonorowano Wielką Perłą Ceramiki UE 2019 z Diamentami, ponieważ w poprzednich dwóch edycjach konkursu był już zdobywcą Wielkiej Perły Ceramiki UE.

Więcej na: www.cadprojekt.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kreatywni poszukiwani do stworzenia nowego, niezwykłego miejsca na mapie Warszawy

Uwaga! Konkurs

Warszawa | 18 sierpnia 2020

Kreatywni poszukiwani do stworzenia nowego, niezwykłego miejsca