Odpowiedź na nową rzeczywistość! Oprogramowanie CAD po aktualizacji

Nowe czasy i nowe problemy pociągają za sobą nowe rozwiązania. Elastyczność miejsca pracy oraz szybkie i stabilne narzędzia do realizacji codziennych obowiązków od zawsze kształtowały miejsce pracy każdego projektanta. Jednak jeszcze nigdy nie były aż tak ważne jak teraz. Odpowiedzią na nową rzeczywistość stały się aktualizacje oprogramowania CAD w wersji 3.1.1 i 7.1.1. To zupełnie nowy krok w zakresie dokumentacji technicznej.

Udaną premierę poprzedziły miesiące testów i wprowadzania zmian opartych na sugestiach użytkowników. Zaprezentowane aktualizacje są kontynuacją bardzo dużych zmian w programach, jakie zaprezentowano w październiku 2018 r. Między innymi przedstawiono wówczas premierę CAD Decor PRO 3.0, który wyniósł tworzenie fotorealistycznych wizualizacji na zupełnie nowy poziom. Po aktualizacji zmiany w sposobie pracy są początkowo wyzwaniem dla klientów firmy. Niosą one jednak za sobą również liczne usprawnienia. Szczególnym ważnym wyjściem naprzeciw oczekiwaniom odbiorców jest dostosowanie programu. Nie tylko do potrzeb architektów i projektantów wnętrz, ale również pasjonatów, którzy cenią sobie hobbistyczną, indywidualną pracę.

Najważniejszymi udogodnieniami, jakie oferuje aktualizacja jest wdrożenie rysunku zbiorczego oraz zarządzanie symbolami w dokumentacji.

Czym jest rysunek zbiorczy? W programach CAD jest to strona w dokumentacji technicznej, na której można przedstawić jednocześnie kilka widoków wybranych rzutów i kładów. Również inne elementy (obrazy, tabele, legendy). Program pozwala nam na wstawienie szybko i intuicyjnie aż 25 pól, w których można pokazać wybrane widoki stron lub ich fragmenty. Do swoich oczekiwań możemy dostosować nawet wygląd legendy. Zadbano również o możliwość dodawania i usuwania warstw rysunków, dzięki czemu modyfikacje dokumentu stały się jeszcze prostsze i bardziej funkcjonalne.

nowe_wersje_premiera_20_06_30_2

Nowe zarządzanie symbolami to natomiast odpowiedź na potrzebę wykreowania własnego zestawu symboli wykorzystywanego w dokumencie. To kolejny krok przybliżający użytkownika do całkowicie spersonalizowanej dokumentacji, a także usprawnienie procesu powstawania rysunków technicznych. Nowe narzędzie, edytor symboli, pozwala na stworzenie oznaczeń z kształtów dostępnych w programie. Również z tekstów, odnośników i linii wymiarowych.

nowe_wersje_premiera_20_06_30_4

Samodzielnie utworzone symbole można usuwać, a także zmieniać nazwy kategorii, do których zostały przypisane. Od tej pory jedynym ograniczeniem pozostaje nasza własna kreatywność!

Mimo trudności, jakie przyniosły branży projektowej (i nie tylko) ostatnie miesiące, firma CAD Projekt K&A nie zwalnia tempa. – Wokół naszej marki i produktów udało się wykreować wyjątkową społeczność, która wspiera się nawzajem w swojej pracy, zwłaszcza w tym nowym postpandemicznym świecie. Mam tu na myśli galerię projektantów i bank modeli 3D na naszej stronie czy coraz liczniejsze na Facebooku grupy naszych użytkowników, zarówno te niezależne, jak i stworzona przez nas inicjatywa #uczsięzdalnie – komentuje Justyna Drogowska, Marketing & PR Manager CAD Projekt K&A.

CAD Projekt K&A to poznańska firma tworząca narzędzia do kompleksowego projektowania wnętrz domowych i komercyjnych. 27 lat doświadczenia zapewniło jej pozycję lidera wśród producentów oprogramowania do projektowania wnętrz. Oferowane programy i aplikacje: CAD Decor PRO, CAD Decor, CAD Kuchnie, CAD Rozkrój, CAD Share-it oraz aplikacja internetowa do projektowania wnętrz netDecor dostępne są w wielu wersjach językowych będąc jednymi z najpopularniejszych programów do wspomagania projektowania i aranżacji różnego rodzaju wnętrz.

Na klientów firmy CAD Projekt K&A i posiadaczy aktualnego pakietu serwisowego nowa wersja programu czeka w aktualizatorze internetowym. Opisywane wyżej zmiany projektanci i architekci wnętrz znajdą w najnowszych wersjach programów CAD Decor PRO 3.1.1, CAD Decor 3.1.1 i CAD Kuchnie 7.1.1.

W planach są już kolejne usprawnienia. Wypatrywać ich można na stronie www.cadprojekt.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem

Norwegia? Obecna!

Norwegia? Obecna!

Oslo | 27 grudnia 2022

Nowa definicja skandynawskiego designu od Kråkvik & D’Orazio