Niesamowity loft

Ekspansywny i futurystyczny, ale jednak uwypuklający przemysłowe dziedzictwo, taki jest Loft Panzerhalle w austriackim Salzburgu zaprojektowany przez wiedeńską pracownię architektoniczną Smartvoll. Niesamowity loft!

Panzerhalle to taka „nasza warszawska” Hala Koszyki. Zbudowana w latach trzydziestych XX wieku i zrewitalizowana w 2013 roku, mieści dzisiaj restauracje, showroomy, biura i apartamenty. Najciekawsze jest tu jednak poddasze, gdzie design i architektura urzekają specyficzną, przestrzenną dramaturgią.

Na 350 metrach kwadratowych i dwóch kondygnacjach loftu można zauważyć klasyczną ideę “poddasza”, która została zinterpretowana w bardzo nowatorski sposób. Architekci zdecydowali się zrezygnować z typowej galerii. Sypialnia, łazienka i pokoje gościnne są rozmieszczone w całej przestrzeni, jako osobne obiekty. Epicentrum przestrzeni to kuchnia i siedmiometrowy blok wokół którego gromadzi się życie. Całość kompozycji dopełnia betonowa rzeźba schodów, która nie tylko otwiera wszystkie pomieszczenia, ale także wydaje się je unosić.

Niesamowity loft! Więcej na: www.panzerhalle.at i www.smartvoll.com

Powiązane artykuły: