Startuje trzecia edycja Konkursu Wnętrze Roku SAW

Warszawa | Tekst promocyjny

20 czerwca 2024 | Polecane | Wydarzenia |

Trzecia edycja Konkursu Wnętrze Roku SAW wystartowała pod znakiem rozwoju. Nie tylko rośnie wartość nagród, ale też rozszerza się jego formuła – w tym roku debiutuje wyróżnienie za projektowanie zrównoważone. Najlepsze realizacje oceni jury złożone z uznanych ekspertów z wielu dziedzin kreatywnych.

Konkurs został zainicjowany przez środowisko architektów wnętrz, aby promować funkcjonalne i estetyczne wnętrza oraz dobre praktyki zawodowe. Uczestnicy muszą mieć wykształcenie kierunkowe, ale członkostwo w stowarzyszeniu nie jest wymagane.

Spojrzenie z wielu stron

Choć konkurs stanowi inicjatywę i efekt zaangażowania polskich architektów wnętrz, nadesłane zgłoszenia w tym roku po raz pierwszy będzie jednak oceniać gremium uznanych reprezentantów wielu dziedzin. Będą to: architekci wnętrz Agnieszka Stefańska (przewodnicząca jury), Aleksander Jankowski, Zofia Wyganowska, Grzegorz Goworek, architekt Przemek Olczyk, artysta rzeźbiarz Tomasz Górnicki, fotograf Jacek Poremba, projektantka i ilustratorka Malwina Konopacka, prof. Barbara Kowalewska z Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Magdalena Bodis, kolekcjonerka sztuki, członkini zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie.

– Jestem przekonana, że zróżnicowanie perspektyw pozwoli nam jako jurorom jeszcze wyraźniej dostrzec wszystkie wartości projektów nadesłanych na konkurs – zapowiada Agnieszka Stefańska.

I dodaje: – Wiele punktów widzenia oraz operowanie kontekstami zarówno architektonicznymi, jak i artystycznymi bez wątpienia wzbogaci prace jury. Ożywione dyskusje i wielkie emocje są gwarantowane.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

W stronę zrównoważonego rozwoju

Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkurs obejmuje dwie główne kategorie: wnętrza prywatne i użyteczności publicznej. Laureaci każdej kategorii otrzymają nagrody pieniężne i promocję medialną o łącznej wartości 30 000 zł. Zdobywcy drugich i trzecich miejsc otrzy-mają odpowiednio 15 000 zł i 5 000 zł. Całkowita wartość nagród, dzięki wsparciu partnerów takich jak Electrolux, Hansgrohe, XAL i nobonobo, wynosi 110 000 zł.

Nowością jest nagroda specjalna „For Better Living” za projekty zrównoważonego rozwoju, współtworzona i ufundowana przez Electrolux. Najlepszy projekt otrzyma 5000 zł oraz voucher na produkty Electrolux o wartości 5000 zł.

Najlepsi, najzdolniejsi! Laureaci konkursu Wnętrze Roku SAW

Trzecia edycja Konkursu Wnętrze Roku SAW. Terminy!

Elektroniczne nadsyłanie zgłoszeń trwa od 12 czerwca do 31 października 2024 r. W listopadzie odbędą się obrady jurorów, którzy wytypują laureatów pierwszego etapu i zaproszą ich do przesłania plansz konkursowych (do 14 lutego 2025 r.).  Na tej podstawie następnie zostaną wybrani zwycięzcy. Poznamy ich podczas uroczystej gali 3 kwietnia 2025 r.

Regulamin konkursu i wszystkie informacje organizacyjne można znaleźć na www.saw.org.pl/konkurs.

III edycja Konkursu Wnętrze Roku SAW

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kontekst dla sztuki

Kontekst dla sztuki

Gdańsk | 20 listopada 2022

Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska w rozmowie o roli sztuki we wnętrzach

Szukając perfekcji

Szukając perfekcji

Warszawa | 11 października 2022

W II edycji konkursu Wnętrze Roku SAW do zdobycia łącznie 100 000 zł