Królestwo włoskiego designu

Pierwszy monobrandowy showroom B&B Italia w Polsce został uroczyście otwarty pod warszawskim adresem Mokotowska 49. To kolejne przedsięwzięcie Heleny Raczyńskiej-Pachut i Wioletty Lenczowskiej, które od lat dynamicznie rozwijają swoje multibrandowe salony Mesmetric w Warszawie i Gdyni.

Nie da się ukryć, że już sama lokalizacja jest świetna. Dwupoziomowa przestrzeń o powierzchni 500 m kw. znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych części Śródmieścia. Ekspozycja włoskiego designu wygląda luksusowo – wygodnie zaprojektowane, przestronne wnętrze pozwala nieśpiesznie delektować się jakością i kunsztem włoskiego projektowania i rzemiosła. Starannie dobranym meblom towarzyszą zjawiskowe lampy, efektowne rośliny i wielkomiejskie widoki za oknami.

– To zaszczyt reprezentować w Polsce markę o takiej historii, współpracującą z najwybitniejszymi projektantami świata – przekonują Helena Raczyńska-Pachut i Wioletta Lenczowska, właścicielki showroomu.

– Otwarcie miejsca dedykowanego ofercie B&B Italia to nasz największy zawodowy sukces od momentu rozpoczęcia działalności przez Mesmetric 13 lat temu. Chciałybyśmy podkreślić: powstanie showroomu pod adresem Mokotowska 49 jest wielką zasługą naszych klientów i współpracujących z nami architektów – dodają.

Showroom B&B Italia

Showroom B&B Italia. Szlagiery i ikony

Znajdziemy tu najciekawsze kolekcje Grupy B&B Italia, w tym Maxalto (górne piętro showroomu) oraz B&B Italia Outdoor. Ekspozycja pobejmuje meble światowej sławy projektantów, takich jak Mario Bellini, Antonio Citterio, Piero Lissoni czy Gaetano Pesce. Meblom towarzyszą zjawiskowe lampy i efektowne rośliny.

– Starałyśmy się tu stworzyć jak najlepsze warunki do spotkań naszych klientów i architektów, testowania mebli, dobierania spersonalizowanych rozwiązań. Wierzymy, że się sprawdzą i będą wyznaczać na polskim rynku najwyższe standardy, jeśli chodzi o udogodnienia dla projektantów wnętrz – zapewniają właścicielki showroomu.

Wśród prezentowanych przy Mokotowskiej 49 mebli uwagę zwraca m.in. przeżywający drugą wzorniczą młodość modułowy system sof Camaleonda Mario Belliniego. Nie mogło też zabraknąć znanej na całym świecie serii UP autorstwa Gaetano Pesce, stołu Allure O’ i foteli Flair O’ Moniki Armani czy charakterystycznej sofy Tufty-Time projektu Patricii Urquioli.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

50. urodziny Le Bambole!

Otwarciu showroomu towarzyszą obchody jubileuszu ikonicznego systemu siedzisk Le Bambole proj. Mario Belliniego i premiera najnowszej odsłony tej kultowej kolekcji, składającej się z fotela, sofy i podwójnego łóżka. 50 lat po jej premierowym wprowadzeniu na rynek przez B&B Italia, teraz zyskała ona nową odsłonę zgodną ze współczesnymi wymogami zrównoważonego projektowania.

Słynny i uwielbiany przez B&B Italia hotel Le folle został radykalnie przeprojektowany z okazji 50. rocznicy powstania. Nowe wybory projektowe sprawiają, że jest jeszcze bardziej kobiecy pod względem formy, a także wygodniejszy i bardziej zrównoważony.

Oryginalny projekt narodził się w 1972 roku podczas znaczących przemian społecznych we Włoszech, zwłaszcza w kontekście praw kobiet. Kolekcja mebli tapicerowanych była rewolucyjna ze względu na przytulną miękkość pluszowe krągłości i rodzaj figlarnej nieformalności. Jej wygląd naśladował serię dużych poduszek rozłożonych w niedbały sposób, co odzwierciedlało transformację społeczną tamtych czasów. Jako stała pozycja w katalogu B&B Italia od 50 lat, La Bambole przechodził niewielkie zmiany kształtu, aby nadążyć za duchem czasu. Kolekcja na 50. rocznicę oddaje wygląd i styl oryginału, skupiając się na hojnej, zaokrąglonej, a jednocześnie bardzo współczesnej formie.

– Czuję przyjemność ponownego odwiedzenia tej rodziny, ponieważ utwierdzam się w przekonaniu, że wcale się nie zestarzała. Wręcz przeciwnie, cieszy się kwitnącym i obiecującym drugim życiem. Odrodzenie dokonało się z wielkim rozmachem! Odzyskaliśmy jej urok, bujność i miękkość – mówi projektant Mario Bellini.

Showroom B&B Italia

Tętniące życiem centrum designu

– Otwarcie tego miejsca stanowi dla B&B Italia okazję do podkreślenia wagi naszej współpracy z zaufanym partnerem, jakim jest firma Mesmetric. Warszawa to najważniejsze, tętniące życiem centrum designu w Polsce – przekonuje Gilberto Negrini, dyrektor generalny B&B Italia. – Mamy nadzieję, że przestrzeń nowo otwartego, monobrandowego showroomu, będzie wszystkich polskich architektów wnętrz i klientów niezawodnie inspirować. Ma temu służyć obszerna prezentacja nowości, ale także naszego firmowego dziedzictwa w postaci ikon – najbardziej podziwianych na świecie mebli, zaprojektowanych i wykonanych we Włoszech.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ciao Gaetano!

Ciao Gaetano!

Nowy Jork | 7 kwietnia 2024

Słynny włoski architekt i projektant Gaetano Pesce zmarł w wieku 84 lat