Zwiedzamy warszawskie showroomy

Showroom to często miejsce, w którym podejmujemy decyzje. Jeśli jest dobrze zaprojektowany, zachęca do zakupów i pomaga w wyborze. Na wielbicieli dobrego designu czeka w Warszawie coraz więcej profesjonalnych przestrzeni wystawienniczych, w których znaleźć można topowe marki z branży.

Oto nasza mapa nowych showroomów pełnych inspiracji – od młodych polskich marek po ikony światowego wnętrzarstwa.

Showroom B&B Italia

B&B Italia 

Warszawa, ul. Mokotowska 49

Atelier Mesmetric od ponad dekady tworzą Helena Raczyńska-Pachut i Wioletta Lenczowska, specjalizujące się w sprzedaży luksusowych przedmiotów wyposażenia wnętrz. Showroom z monobrandową ekspozycją legendarnej marki B&B Italia to pierwsza luksusowa ekspozycja wyłącznie tej marki w Europie Środkowej. Atelier Mesmetric znajduje się w postindustrialnych przestrzeniach starej fabryki koronek przy ul. Burakowskiej w Warszawie, a także przy al. Zwycięstwa 173 w Gdyni.

warszawskie showroomy

BOZZA Concept’n Design 

Warszawa, ul. Dziekońskiego 3

Nowy salon BOZZA Concept’n Design zaprojektował Adam Pulwicki z pracowni Pulva. W imponującej przestrzeni na Dolnym Mokotowie można znaleźć kuchnie, a także bogaty wybór materiałów wykończeniowych. W opracowaniu wymarzonej kuchni i doborze idealnych rozwiązań pomocna okaże się również wyrafinowana oferta kuchni firmy ZAJC.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

warszawskie showroomy

Swallow’s Tail Furniture 

Warszawa, ul. Smulikowskiego 7

Na warszawskim Powiślu otwarto showroom z meblami z naturalnego drewna. Można tu kupić meble z ekspozycji, obejrzeć drewniane stoły rozkładane, komody i stoliki. Markę Swallow’s Tail Furniture tworzy dwoje projektantów – Magdalena Hubka i Piotr Grzybowski. Charakteryzuje ich szczególne podejście do produkcji, tzn. proces powstawania mebli od początku do końca jest w ich rękach – od pierwszej kreski szkicu na papierze czuwają nad każdym kolejnym etapem kreacji.

warszawskie showroomy

Dedon 

Warszawa, ul. ks. Skorupki 5

Studio Forma 96 stworzyło pierwszy w Europie showroom marki Dedon. Jest to przestrzeń, która daje możliwość nie tylko poznania produktów, ale również odpoczynku od miejskiego zgiełku i zatrzymania się w biegu. Dedon to meble, które mają sprawiać radość, a zarazem marka od lat uznawana za najlepszą markę outdoorową na świecie. Dedon to dużo więcej niż meble tarasowe. To pierwsza marka, która stworzyła luksusowe, ręcznie wyplatane meble z włókna syntetycznego i nadała meblom outdoorowym jakość premium.

warszawskie showroomy

Baleen x The Good Living&Co. 

Warszawa, ul. Mokotowska 46A

Marka Baleen, inspirująca się ponadczasową architekturą i filmem, to autorska opowieść, w której ważny jest każdy szczegół – od oryginalnych projektów oprawek, przez sygnowane metalowe części, po etui i opakowania. Projektantka Baleen Maria Bulanda, córka i wnuczka architektów, czerpie inspiracje z elementów i oświetlenia znanych zabytków architektury. W showroomie znajdziemy także meble Moniki Szycy-Thomas, założycielki rzemieślniczej marki The Good Living&Co., specjalizującej się w designerskich meblach ze stali. Ekspozycja ma się zmieniać, nie będzie więc nudy na pokładzie!​​​​​​​​

warszawskie showroomy

Hawrot

Warszawa, ul. Kopernika 8/18

Joanna Hawrot współpracuje z rozmaitymi artystami sztuk wizualnych – ilustratorami, malarzami i performerami. We flagowym butiku Hawrot, w Warszawie, artysta Wojtek Sobczyk stworzył instalację inspirowaną biblijnym Edenem. Przez sześciometrowe witryny oglądać można instalację site-specific – stworzoną ręcznie z papieru mâché formowanego na drucianej konstrukcji. Organiczne formy przybierają kształty stalagmitów i stalaktytów, prehistorycznej rafy koralowej czy podziemnej grzybni.

warszawskie showroomy

B Sides Handmade

Warszawa, ul. Mokotowska 61/1

Założycielce B SIDES, Basi Chrabołowskiej, zależało, by przestrzeń odzwierciedlała wartości marki: ponadczasową jakość, skupienie na rzemiośle, lokalność oraz etyczne podejście do zwierząt i natury. Jednocześnie chciała stworzyć domowy komfort, ale w nowoczesnym wydaniu. Wystrój powstał według projektu Zofia Strumiłło Studio (współpraca: Basia Iwańska, Ola Szawdzin). Lokal w warszawskiej kamienicy z 1918 roku, ponad 100 m kw. z wysokimi na cztery metry stropami i pięknym dębowym parkietem.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ciao Gaetano!

Ciao Gaetano!

Nowy Jork | 7 kwietnia 2024

Słynny włoski architekt i projektant Gaetano Pesce zmarł w wieku 84 lat