Zwiedzamy warszawskie showroomy

Showroom to często miejsce, w którym podejmujemy decyzje. Jeśli jest dobrze zaprojektowany, zachęca do zakupów i pomaga w wyborze. Na wielbicieli dobrego designu czeka w Warszawie coraz więcej profesjonalnych przestrzeni wystawienniczych, w których znaleźć można topowe marki z branży.

Oto nasza mapa nowych showroomów pełnych inspiracji – od młodych polskich marek po ikony światowego wnętrzarstwa.

Showroom B&B Italia

B&B Italia 

Warszawa, ul. Mokotowska 49

Atelier Mesmetric od ponad dekady tworzą Helena Raczyńska-Pachut i Wioletta Lenczowska, specjalizujące się w sprzedaży luksusowych przedmiotów wyposażenia wnętrz. Showroom z monobrandową ekspozycją legendarnej marki B&B Italia to pierwsza luksusowa ekspozycja wyłącznie tej marki w Europie Środkowej. Atelier Mesmetric znajduje się w postindustrialnych przestrzeniach starej fabryki koronek przy ul. Burakowskiej w Warszawie, a także przy al. Zwycięstwa 173 w Gdyni.

warszawskie showroomy

BOZZA Concept’n Design 

Warszawa, ul. Dziekońskiego 3

Nowy salon BOZZA Concept’n Design zaprojektował Adam Pulwicki z pracowni Pulva. W imponującej przestrzeni na Dolnym Mokotowie można znaleźć kuchnie, a także bogaty wybór materiałów wykończeniowych. W opracowaniu wymarzonej kuchni i doborze idealnych rozwiązań pomocna okaże się również wyrafinowana oferta kuchni firmy ZAJC.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

warszawskie showroomy

Swallow’s Tail Furniture 

Warszawa, ul. Smulikowskiego 7

Na warszawskim Powiślu otwarto showroom z meblami z naturalnego drewna. Można tu kupić meble z ekspozycji, obejrzeć drewniane stoły rozkładane, komody i stoliki. Markę Swallow’s Tail Furniture tworzy dwoje projektantów – Magdalena Hubka i Piotr Grzybowski. Charakteryzuje ich szczególne podejście do produkcji, tzn. proces powstawania mebli od początku do końca jest w ich rękach – od pierwszej kreski szkicu na papierze czuwają nad każdym kolejnym etapem kreacji.

warszawskie showroomy

Dedon 

Warszawa, ul. ks. Skorupki 5

Studio Forma 96 stworzyło pierwszy w Europie showroom marki Dedon. Jest to przestrzeń, która daje możliwość nie tylko poznania produktów, ale również odpoczynku od miejskiego zgiełku i zatrzymania się w biegu. Dedon to meble, które mają sprawiać radość, a zarazem marka od lat uznawana za najlepszą markę outdoorową na świecie. Dedon to dużo więcej niż meble tarasowe. To pierwsza marka, która stworzyła luksusowe, ręcznie wyplatane meble z włókna syntetycznego i nadała meblom outdoorowym jakość premium.

warszawskie showroomy

Baleen x The Good Living&Co. 

Warszawa, ul. Mokotowska 46A

Marka Baleen, inspirująca się ponadczasową architekturą i filmem, to autorska opowieść, w której ważny jest każdy szczegół – od oryginalnych projektów oprawek, przez sygnowane metalowe części, po etui i opakowania. Projektantka Baleen Maria Bulanda, córka i wnuczka architektów, czerpie inspiracje z elementów i oświetlenia znanych zabytków architektury. W showroomie znajdziemy także meble Moniki Szycy-Thomas, założycielki rzemieślniczej marki The Good Living&Co., specjalizującej się w designerskich meblach ze stali. Ekspozycja ma się zmieniać, nie będzie więc nudy na pokładzie!​​​​​​​​

warszawskie showroomy

Hawrot

Warszawa, ul. Kopernika 8/18

Joanna Hawrot współpracuje z rozmaitymi artystami sztuk wizualnych – ilustratorami, malarzami i performerami. We flagowym butiku Hawrot, w Warszawie, artysta Wojtek Sobczyk stworzył instalację inspirowaną biblijnym Edenem. Przez sześciometrowe witryny oglądać można instalację site-specific – stworzoną ręcznie z papieru mâché formowanego na drucianej konstrukcji. Organiczne formy przybierają kształty stalagmitów i stalaktytów, prehistorycznej rafy koralowej czy podziemnej grzybni.

warszawskie showroomy

B Sides Handmade

Warszawa, ul. Mokotowska 61/1

Założycielce B SIDES, Basi Chrabołowskiej, zależało, by przestrzeń odzwierciedlała wartości marki: ponadczasową jakość, skupienie na rzemiośle, lokalność oraz etyczne podejście do zwierząt i natury. Jednocześnie chciała stworzyć domowy komfort, ale w nowoczesnym wydaniu. Wystrój powstał według projektu Zofia Strumiłło Studio (współpraca: Basia Iwańska, Ola Szawdzin). Lokal w warszawskiej kamienicy z 1918 roku, ponad 100 m kw. z wysokimi na cztery metry stropami i pięknym dębowym parkietem.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bo kuchnia to serce domu

Bo kuchnia to serce domu

Poznań | 18 listopada 2022

Historia o pracowitości i konsekwentnym rozwoju. Rozmawiamy z Justyną Zajc