Porro: Nowoczesny zwrot do tradycji


Mediolan | MAN

24 maja 2013 | Design | Ludzie | Rzeczy |

Marka Porro powraca do tradycyjnych form i technik rzemieślniczych, a klasyczne kształty, formy i materiały przetwarza w nowoczesny sposób. Za całym „zamieszaniem” stoi Piero Lissoni, dyrektor artystyczny marki.

Marka Porro powraca do tradycyjnych form i technik rzemieślniczych, a klasyczne kształty, formy i materiały przetwarza w nowoczesny sposób. Za całym „zamieszaniem” stoi Piero Lissoni, dyrektor artystyczny marki.

Niedawno Porro zaprezentowało nową koncepcję domu, w której organiczną całość tworzą nawiązania do natury oraz odwołania do przeszłości. Te wizje znalazły wyraz w projekcie „Otwarta willa”, gdzie w drobiazgowo urządzonej domowej przestrzeni znalazło się miejsce na dwie sypialnie, salon oraz gabinet. Szczególne miejsce odgrywa w nim duża garderoba – Storage, której nadano rangę serca domu. To miejsce, gdzie nie tylko przechowuje się odzież, ale także ją eksponuje. Systemy otwartych i zamkniętych szaf powalają umeblować specjalne pomieszczenie na wzór amerykańskich pokojów do przechowywania ubrań i przebierania.

Innym ważnym elementem całości stał się system mebli Modern, z modułową konstrukcją pozwalającą na dowolne zestawianie półek, szaf i komód. Modern to także system półek dostosowanych do ustawienia sprzętów RTV. Na ruchomym, obracającym się o 90 stopni panelu montowany jest telewizor, a w dolnych modułach znajdują się starannie ukryte podłączenia do kabli. Modern tworzy system powtarzających się kwadratów, które pojawiają się w różnych wielkościach, kolorach, wykończeniach i pełnią zróżnicowane funkcje.

To zresztą nie jedyna modułowa nowość Porro. Marka premierowo zaprezentowała również System – układ półek i szafek, który umożliwia tworzenie zróżnicowanych ustawień. W nowej wersji zamontowano oświetlenie LED, które przekształca mebel w niemal w rzeźbę. Wprowadzono również kolorowe tylne panele, które kontrastują z monochromatycznym wykończeniem całości. Regał może służyć do ustawiania sprzętów RTV, jako biblioteka, mebel biurowy, czy miejsce do pracy z możliwością ustawienia komputera.

Wszystkie nowości pojawiły się podczas tegorocznej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Cena jednego modułu garderobu w systemie otwartym to ok. 14 tys. zł, a w systemie zamkniętym ok. 30 tys. zł. W przypadku mebli Modern i System cena jest ustalana na indywidualne zapytanie.

Więcej: www.porro.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Meble, które szepczą

Meble, które szepczą

Barcelona | 3 kwietnia 2022

Niezwykła kolekcja Fendi Casa i jeszcze bardziej niezwykła sesja włoskiej marki

Mediolan Zmartwychwstanie

Mediolan Zmartwychwstanie

Mediolan | 13 września 2021

Pierwsze takie targi w historii. Kompletnie odmienione. Po 30 miesiącach przerwy