Sen o luksusie. Holenderska marka Auping już dostępna w Polsce

Poznajcie markę Auping o 130-letniej tradycji, która doskonale wie czym jest współczesny luksus w sypialni. Ma być zdrowo, ergonomicznie, jakościowo, ze smakiem i cyrkularnie. W końcu łóżko i materac to towarzysze naszego codziennego życia i mają nam dobrze służyć. Od dziś produkty od Auping dostępne są w MOMA Studio.

Początków firmy należy doszukiwać się… na oddziale zamkniętym. To właśnie tam pod koniec XIX wieku na zlecenie szpitala w Deventer, Johannes Auping ma za zadanie poprawić funkcjonalność łóżka. Proponuje rozwiązanie na bazie ruchomych płyt drewnianych oraz stalowych prętów, wszystko z możliwością dobierania różnych kolorów. Łóżko o numerze 17 przechodzi do historii firmy jako pierwsze z podstawą zbudowaną na siatce z plecionej stali, tzw. Auping mesh, co pozwala na zapewnienie doskonałej wentylacji.

Auping

Firma od samego początku swojego istnienia myśli funkcją i przestrzenią. W 1925 roku zostaje zaprojektowane łóżko składane. To projekt mocno podyktowany potrzebami społeczno-ekonomicznymi. W Holandii mieszka się na małych przestrzeniach, a od mebli wymaga się elastyczności. Składane łóżko w ciągu dnia jest elegancką szafką, a na noc się je po prostu rozkłada np. przy pomocy elektrycznego silniczka.

20 lat później marka punktuje na rynku sofą Cleopatra. To prawdziwa rewolucjonistka przestrzeni. Pierwsza, która ma być po prostu piękna. Pierwsza, która na salony wprowadza styl industrialny. I wreszcie pierwsza, która może pochwalić się produkcją seryjną. Produkty, które wprowadza marka Auping na rynek świadczą także o dużym wyczuciu trendów i nastrojów społecznych. Początek lat 50. zmienia postrzeganie sypialni. Ma być elegancko w każdym kącie. Cleopatra, wykonana ze stali wraz z drewnianymi ornamentami, z łatwością podporządkowała sobie tę przestrzeń. Do lat 80. XX wieku Auping sprzeda ich ponad 700 tysięcy.

Auping

Mocną pozycję w świecie designu daje marce projekt łóżka Auronde. Wykonane jest z drewna bukowego z charakterystycznymi aluminiowymi detalami i zaokrąglonymi nóżkami. Tak wygląda luksus z lat 70.: mebel, na którym można czytać książkę, oglądać telewizję i zrelaksować się w ciągu dnia. To też jeden z pierwszych modeli, który łączy w sobie zrównoważone podejście do projektowania, komfort użytkowania i nowoczesną estetykę. W dodatku, za sprawą centralnego ogrzewania w mieszkaniach oraz kolorystyce Auronde, sypialnia z łatwością zmieni się w salon z możliwością przyjmowania gości.

Światowego sukcesu marki można doszukiwać się w połączeniu wysokiej jakości i trwałości z designem, który sprawdza się na lata. Bazą jest zawsze innowacja i zrównoważony rozwój, który współgra z projektowaniem pod nasze codzienne potrzeby. Projektanci z Auping biorą na warsztat takie zmienne jak jakość i długość snu, szybkość zasypiania, a nawet fizjologiczne cechy ciała ludzkiego, jak np. pocenie się podczas snu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ułożenie ciała czy poziom wentylacji. Podstawa łóżka kontynentalnego Kiruna, dostępnego w MOMA Studio, funkcjonuje na zasadzie leżaka. Pozwala to dopasować kształt do fizjonomii, wagi i indywidualnych upodobań. Design łóżek Auping odzwierciedla także style życia i potrzeby estetyczne. Noa, również dostępna w MOMA Studio, to leżanka zaprojektowana przez duńską projektantkę Evę Harlou. Świetnie sprawdzi się w sypialni w stylu skandynawskim. Charakteryzuje się prostymi kształtami, wyrazistymi materiałami naturalnymi i wysmakowanymi detalami.

Zrównoważony rozwój w wykonaniu firmy Auping to nie jedynie zabieg marketingowy, a droga, którą marka podąża już od kilkudziesięciu lat. W ostatniej kampanii zamiast na kolejnej kolekcji Auping skupia się na edukacji związanej z ekonomią cyrkularną. Nie każdy przecież zdaje sobie sprawę, że materac, na którym codziennie zasypia i się budzi, może nie dać się zrecyklingować. Elementy są trudne do rozłączenia, a pianka nawet w najwyższych temperaturach nie poddaje się procesowi spalenia. W ten sposób ok. 35 mln materacy ląduje na wysypiskach śmieci. Nowy materac Evolve ma za zadanie przełamać te niechlubne statystyki. Wszystkie materiały da się w nim w łatwy sposób rozdzielić i poddać procesowi recyklingu tak, aby towarzysz naszego codziennego życia był nie tylko symbolem dobrego snu, ale i spokojnego sumienia.

Cała kolekcja Auping dostępna w Polsce znajduje się tutaj: www.momastudio.pl/auping

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni

Siła spokoju

Siła spokoju

Poznań | 19 września 2022

Ten projekt Neostudio jest niczym ożywcza bryza: ascetyczny i elegancki