Nadmorskie ukojenie

Ciepło, harmonia i mnóstwo światła. Paulina Góźdź i Agata Pawletko z pracowni projektowej F-Studio zapraszają na obrzeża Gdyni, gdzie zrealizowały swój najnowszy projekt.

Ich klientami stała się trzyosobowa rodzina z czworgiem kocich podopiecznych, której zależało, aby domowa przestrzeń przynosiła ukojenie, a jednocześnie pozwoliła w przyszłości odpowiednio wyeksponować obrazy z rodzinnej kolekcji.

Całość domu obejmuje 120 m kw., przeprowadzone prace, w trakcie których oprócz stylistycznego liftingu zaszła również konieczność wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, skupiły się jednak wokół salonu z kuchnią, jadalni, sypialni i jednej z dwóch łazienek.

Magazyn Design Alive

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Już przy pierwszym poznaniu projektantki ujął największy atut zastanej przestrzeni, czyli światło. – Duże okna w salonie sprawiały, że przestrzeń wypełniona była ogromną ilością światła dziennego. Zachwycił nas także widok zza okien na okazały, zielony ogród – wspominają. – To wszystko sprawiło, że przestrzeń stała się jeszcze bardziej przyjazna, kiedy otworzyłyśmy kuchnię.

Jasną bazę w dalszej kolejności uzupełniono ciemną zabudową skrywającą m.in. wejście do gabinetu. Zaprojektowane na miarę meble w części kuchennej uwzględniają znaczną ilość miejsca do przechowywania – niezwykle ważną dla właścicieli pasjonujących się gotowaniem. W strefie salonu uwagę przyciąga także konsola z drzewa mangowego  Conie J firmy Line, stolik kawowy gdyńskiej pracowni Tamo oraz lampa od Zava Luce, która zawisła nad stołem. Wizualnym spoiwem całego domu jest natomiast dębowa podłoga firmy Boen.

W projekcie wykorzystano również technologię „ciemnego światła”. – To oprawy świetlne, w których nie widać źródła światła, dzięki czemu nie mamy efektu oślepienia – tłumaczą projektantki. – Nie widzimy skąd wydobywa się światło, jedynie możemy się tego domyślić lub stanąć bezpośrednio pod oprawą oświetleniową. W dobie ogromnego przebodźcowania wynikającego z nadmiernego naświetlania niebieskim światłem z urządzeń elektronicznych, takie światło pozwala naszym oczom na odpoczynek i relaks.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: