Nadmorskie ukojenie

Ciepło, harmonia i mnóstwo światła. Paulina Góźdź i Agata Pawletko z pracowni projektowej F-Studio zapraszają na obrzeża Gdyni, gdzie zrealizowały swój najnowszy projekt.

Ich klientami stała się trzyosobowa rodzina z czworgiem kocich podopiecznych, której zależało, aby domowa przestrzeń przynosiła ukojenie, a jednocześnie pozwoliła w przyszłości odpowiednio wyeksponować obrazy z rodzinnej kolekcji.

Całość domu obejmuje 120 m kw., przeprowadzone prace, w trakcie których oprócz stylistycznego liftingu zaszła również konieczność wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, skupiły się jednak wokół salonu z kuchnią, jadalni, sypialni i jednej z dwóch łazienek.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Już przy pierwszym poznaniu projektantki ujął największy atut zastanej przestrzeni, czyli światło. – Duże okna w salonie sprawiały, że przestrzeń wypełniona była ogromną ilością światła dziennego. Zachwycił nas także widok zza okien na okazały, zielony ogród – wspominają. – To wszystko sprawiło, że przestrzeń stała się jeszcze bardziej przyjazna, kiedy otworzyłyśmy kuchnię.

Jasną bazę w dalszej kolejności uzupełniono ciemną zabudową skrywającą m.in. wejście do gabinetu. Zaprojektowane na miarę meble w części kuchennej uwzględniają znaczną ilość miejsca do przechowywania – niezwykle ważną dla właścicieli pasjonujących się gotowaniem. W strefie salonu uwagę przyciąga także konsola z drzewa mangowego  Conie J firmy Line, stolik kawowy gdyńskiej pracowni Tamo oraz lampa od Zava Luce, która zawisła nad stołem. Wizualnym spoiwem całego domu jest natomiast dębowa podłoga firmy Boen.

W projekcie wykorzystano również technologię „ciemnego światła”. – To oprawy świetlne, w których nie widać źródła światła, dzięki czemu nie mamy efektu oślepienia – tłumaczą projektantki. – Nie widzimy skąd wydobywa się światło, jedynie możemy się tego domyślić lub stanąć bezpośrednio pod oprawą oświetleniową. W dobie ogromnego przebodźcowania wynikającego z nadmiernego naświetlania niebieskim światłem z urządzeń elektronicznych, takie światło pozwala naszym oczom na odpoczynek i relaks.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho