Naturalnie, że boho

Duży dom wypełniony rodzinną atmosferą a dookoła sosnowy las. Brzmi jak marzenie! Do Baranowa w gminie Kępno zaglądamy na zaproszenie Mai Górowskiej, Karoliny Koryniowskiej i Kamili Potockiej z Madde Studio.

– Prace nad projektem domu w Baranowie trwały około dwóch lat. W tym czasie udało nam się poznać naszych Inwestorów – Wiolettę i Mariusza – oraz zyskać ich zaufanie w kwestii powierzonego nam projektu – wspominają projektantki, podkreślając, że budowa domu nie była dla właścicieli czymś nowym, co przełożyło się dużą świadomość potrzeb oraz sprawną komunikację. – Mariusz od początku stawiał na nowoczesne rozwiązania i technologie. Wioletta jest miłośniczką stylu boho, oryginalnych dodatków i naturalnych materiałów. Naszą rolą było połączenie tych charakterów, znalezienie balansu pomiędzy minimalizmem i rodzinną atmosferą.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Układ pomieszczeń na 350 m kw. był od początku wyjątkowo dobrze przemyślany. Gości witają monumentalne schody w postaci podestów wykończonych mikrocementem, ze stopnicami z litego drewna. Mijając schody i pokój gościnny, który obecnie służy córce właścicieli do nauki w trybie online, przechodzimy do jadalni. – Jej głównym elementem jest stół naszego projektu, wykonany na zamówienie – dowiadujemy się. Lite drewno dębowe i prosta, solidna konstrukcja dopełnione zostały zestawem delikatnych krzeseł marki Gubi, dwoma fotelami projektu Pierre’a Jeannereta i kompozycją wiszących lamp Marset. Całość dopełnia czarna witryna oraz komoda z drewna wiązowego projektu RAW.

Sercem domu jest kuchnia z widokiem na zadaszony taras. Życie toczy się tutaj wokół centralnie umieszczonej wyspy; charakterystycznymi elementami są lampy Flos i zielone hookery od Muuto.

Z kuchni przechodzimy do salonu. Wrażenie robi wysokość pomieszczenia – aż 4,20 metra, podkreślona sięgającym sufitu regałem na rodzinne zbiory książek i pamiątek. W głównej roli występuje tu rogowa kanapa zwrócona w stronę kominka oraz drewniana ława.

Równie dużo uwagi poświęcono aranżacji łazienki na piętrze. W strefie kąpielowej pojawiły się zielone płytki ZYX z kolekcji Amazonia, które w połączeniu z roślinami od wrocławskiego Projektu Rośliny wprowadziły tropikalny klimat.

Na piętrze znajduje się także główna sypialnia z przylegającą do niej garderobą. To tutaj najmocniej czuć zamiłowanie właścicielki do stylu boho. – Zaprojektowane przez nas łóżko z litego drewna, uzupełnione zostało stolikami nocnymi, ławką i rattanowymi lampami. Wszystkie meble i dodatki w stylu boho, które znalazły się na wyposażeniu domu to produkty od Patrycji z Boho Swing, która prywatnie przyjaźni się z Wiolettą – relacjonują projektantki. Przykuwającym wzrok elementem jest również olejny obraz, wykonany na zamówienie przez Albertynę Kacalak-Sicińską.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Z subtelnym detalem

Z subtelnym detalem

Wrocław | 22 maja 2024

Tak mieszka architektka wnętrz Kamila Potocka z Madde Studio

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni