Luksus w odcieniu off-white

Liczne przeszklenia, harmonijnie przenikające się przestrzenie a w sercu atrium w formie szklanego kubika. Projektując tak wyjątkowe wnętrze, łatwo zapomnieć, że codziennie będzie ono służyć żywym ludziom. Projektanci z pracowni Kuoo Tamizo Architects podjęli to wyzwanie z niezwykłą konsekwencją, osiągając efektowny wygląd równoważony funkcjonalnością i domowym ciepłem.

Punkt wyjścia dla projektu stanowiła nowoczesna forma budynku (dzieło pracowni Reform Architekt) uzupełniona licznymi przeszkleniami, zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Interesującym rozwiązaniem jest również stanowiący centralny punkt salonu szklany kubik – rodzaj atrium, otwartego od góry wewnętrznego ogrodu.

Mając do czynienia z tak widowiskową bazą, Katarzyna Kuo Stolarska oraz Mateusz Kuo Stolarski postawili na ciepły odcień off-white, uzupełniony czarnymi akcentami, co pozwoliło wizualnie stonować 300-metrową przestrzeń. 

– Klient chciał, aby wnętrze było funkcjonalne, a zarazem bardzo przytulne. Podkreślał, że zależy mu na tym, aby wszystkie pomieszczenia były spójne zarówno pod względem barw, jak i użytych materiałów – mówi o oczekiwaniach właściciela domu Katarzyna Kuo Stolarska.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Księżycowa kraina

Część wypoczynkową wyznaczają drewniane kasetony na suficie oraz kompozycja sof „Pixel” marki Saba Italia. Telewizor zamontowano na elektrycznym podnośniku, dzięki czemu nieużytkowany nie zakłóca widoku na atrium. Kompozycję salonu domykają zawieszone naprzeciwko siebie obrazy Grzegorza Worpusa-Budziejewskiego, stworzone specjalnie z myślą o tym wnętrzu. Kolejne jego płótna wyeksponowano na czarnej ścianie klatki schodowej, gdzie zestawiono je z rzeźbiarską formą schodów.

Mieszczącą się pomiędzy salonem a kuchnią jadalnię wyodrębnia kompozycja masywnych krzeseł otaczających okrągły stół, nad którym zawieszono lampę „Moon” Davide’a Groppiego. Motyw świetlistych kul i dysków powtarza się w całym domu w postaci okrągłych luster i lamp.

W kuchni natomiast uwagę przyciąga kuchenna wyspa z czarnego kamienia.

– Przez to, że we wnętrzu znajdowało się wiele przeszkleń, chcieliśmy zaprojektować elementy stałe, które będą przykuwały uwagę. Będą nie tylko elementem funkcjonalnym, lecz również formą sztuki – tłumaczy Katarzyna Kuo Stolarska.
Kuoo Tamizo Architects

Relaksujący azyl

Właściciele pragnęli, aby ich sypialnia łączyła się z garderobą i łazienką. Przeszklenia ponownie okazały się kluczowe, umożliwiając w razie potrzeby wydzielenie przestrzeni łazienkowej poprzez światło – wyłączając je, uwaga skupia się na lampach „Wireline” marki Flos wiszących przed przeszkleniem.

W sypialniach dwóch nastoletnich córek właścicieli zaproponowano nietypowe rozwiązania biurek. – Powiesiliśmy je pod sufitem w stalowych ramach – tłumaczy Katarzyna Kuo Stolarska. Oba pokoje utrzymane są w tym samym co reszta domu odcieniu taupe, uzupełnionym o miękkie dywany i naturalne tkaniny.

Rodzina dysponuje także strefą SPA z sauną. Gorącą część wyposażono – ponownie – w szklany kubik, natomiast część prysznicową wyłożono frezowanym marmurem – tym samym, który znajduje się w łazience przylegającej do głównej sypialni.

Kuoo Tamizo Architects

Pracownia powstała jako rezultat połączenia Kuoo i Tamizo – dwóch firm architektonicznych i projektujących wnętrza, które od ponad 20 lat zdobywały uznanie na rynku krajowym i międzynarodowym. Założyciele, Katarzyna Kuo Stolarska i Mateusz Kuo Stolarski, absolwenci Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, są również współzałożycielami Stowarzyszenia Architektów Wnętrz (SAW) oraz aktywnymi członkami Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP).

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Siła detalu

Siła detalu

Radom | 23 stycznia 2023

Mieszkanie w 100-letniej kamienicy przeszło pełną koloru transformację

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni

Siła spokoju

Siła spokoju

Poznań | 19 września 2022

Ten projekt Neostudio jest niczym ożywcza bryza: ascetyczny i elegancki