Nowe wydanie „DA Home”, a w nim projekty pełne magii

Co sprawia, że o niektórych projektantach mówi się, że tworzą magię? Jak powstają projekty, które działają na wyobraźnię i wywołują intensywne emocje? Sprawdzamy, czy wnętrza mogą czynić życie nieco bardziej przyjemnym, intensywnym i radosnym. W nowym numerze „Design Alive Home” znalazła się także druga edycja obszernej prezentacji architektów zrzeszonych w SAW – oni na co dzień tworzą dla nas miejsca, w których czujemy się lepiej.

Jeden z naszych bohaterów, należący do czołówki międzynarodowej sceny projektowej Mathieu Lehanneur potrafi np. ustawić jednotonowy marmurowy blat na kilku transparentnych, szklanych bańkach. O jego projektach często mówi się: „Magia! Jak on to robi?”. Uważa, że ludzie potrzebują czegoś więcej niż krzeseł. Przekracza granice między tym, co jest projektowaniem, a tym, co nim nie jest. Próbuje wykorzystać naukę, sztukę i humanistyczne podejście, aby inspirować innych do głębszego, transcendentnego życia.

– Architektura to nie tylko metry kwadratowe, pieniądze i regulacje, ale także kolory, poduszki, słoje drewna i inne fascynujące wzory – tłumaczą z kolei swoje podejście do projektowania architekci z portugalskiego studia Fala Atelier. Wierzą, że przyjemnością, jaka towarzyszy procesowi projektowania, można się dzielić. Jeśli praca projektowa daje uśmiech i spełnienie, to jej efekt w naturalny sposób emanuje potem entuzjazmem. 

Magazyn „Design Alive Home” dostępny jest w salonikach prasowych oraz w naszym sklepie: z dostawą do domu, w prenumeracie lub w wersji cyfrowej. Dołącz do świata „Design Alive”, a 6 kolejnych numerów magazynu dostarczymy Ci prosto do domu!

Co polecamy w 12. numerze „DA Home”?

Obłędny wiktoriański dom w Sydney pełen światła, sztuki i rozmachu. Willa z widokiem na port jest ponadczasowa jak zabytek, ale pomysłowa jak współczesne dzieło sztuki. Studio Carter Williamson uzupełniło historyczny budynek nowoczesną dobudową, grając kompozycją pustych przestrzeni i  wysmakowanego designu.

Projekt domu w Lizbonie od Fala Atelier to z kolei swobodna zabawa formą i kolorem, która tworzy skomplikowaną, ale lekką i przyjazną narrację. To wnętrze pełne życia, miejsce na swobodę, luz i „perfekcyjne niedopasowanie”.

Temat emocji to także prace włoskiego projektanta Antonia Aricò, które emanują ciepłą i słoneczną atmosferą Morza Śródziemnego. Czerpie z tradycyjnego rzemiosła, używa go jednak z wdziękiem, filtrując przez współczesny punkt widzenia. Tak powstają np. pulchne rzeźby cherubinów, wazon w kształcie gondoli i wysadzana klejnotami miotła. Czy można się nie uśmiechnąć?

Poza tym w 12. wydaniu „DA Home” wielokolorowe mieszkanie w zielonych Tychach od Obiekty Studio, pogodny i ciepły apartament w brutalistycznym włoskim budynku, zaprojektowany przez Cristinę Celestino, a także czeskie mieszkanie z niebieską szafą. – Wejście do niej pozwala przenieść się w inny świat, magiczną przestrzeń – mówią projektanci. I my im wierzymy!

A do tego, jak zawsze nasza autorska selekcja najlepszego designu, najciekawszych miejsc w Polsce i za granicą, a także druga edycja obszernego zestawienia, w którym przedstawiamy architektów zrzeszonych w SAW.

Zapraszamy do świata emocjonujących wnętrz, które wywołują uśmiech. Radosnej lektury!

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn „Design Alive Home” dostępny jest w salonikach prasowych oraz w naszym sklepie: z dostawą do domu, w prenumeracie lub w wersji cyfrowej. Dołącz do świata „Design Alive”, a 6 kolejnych numerów magazynu dostarczymy Ci prosto do domu!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: