Usta w roli głównej

Barwne projekty Katarzyny Jasyk zna niemal każdy miłośnik designu. Jej śmiałe wizje mogliśmy podziwiać m.in. w Domu mazurskim Fern czy wrocławskim mieszkaniu Aldony Banasiuk-Suchorzewskiej. Tym razem jednak projektantka postanowiła osobiście spróbować swoich sił w projektowaniu wnętrz w ramach autorskiej pracowni Studio OKOOKO.

Jej klientami stała się młoda, dwuosobowa rodzina – właściciele 160-metrowego domu w Pile. Klientka kocha nowoczesne, odważne, a przede wszystkim kolorowe wzornictwo, dlatego z projektantką od razu złapały wspólny język.

– Ponieważ parter domu miał stosunkowo niewielką powierzchnię, a musiał pomieścić salon, jadalnię, kuchnię, korytarz i łazienkę oraz schody, najlepszym rozwiązaniem było otwarcie przestrzeni i zastosowanie łukowatych przejść w wydzielonych strefach – zauważa Katarzyna Jasyk.

Katarzyna Jasyk. Z wizytą w domu i pracowni projektantki

Biel pokrywająca zarówno ściany jak i podłogi sprawia, że cała przestrzeń wydaje się większa, a zarazem stanowi neutralne tło dla designerskich mebli, obrazów i oryginalnych dodatków.

Naczelną ozdobą w salonu jest komoda z lat 70. z ręcznie malowaną opartową malaturą, która stała się inspiracją dla całej aranżacji. Idąc tym tropem projektantka skomponowała ją z meblami w stylu Memphis – czerwoną sofą w kształcie ust oraz kolorowymi pop-art’owymi fotelami i stołami wykonanymi według autorskiego projektu. Całość dopełniają również ręcznie wykonane stoliki autorstwa Perler Design.

Warto również zwrócić uwagę na oświetlenie. W centrum pokoju zawisł jedwabny, ręcznie wykonany żyrandol od Juicy Pastel, ale swoje miejsce znalazła tu również urocza lampa stojąca Bocian autorstwa pracowni Migaloo oraz ikona – kinkiet Lucellino Ingo Maurera.

Ponieważ właścicielka kocha sztukę, ściany zdobią grafiki Tomasza Chołuja z serii Extraposition Man oraz zabawne kolaże Ravenart.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Z salonem połączona jest mała jadalnia z okrągłym, wykonanym na zamówienie stołem, krzesłami i fotelem z kolekcji Roll&Roll Katarzyny Jasyk oraz lampą Formakami Jaime Hayona. Nie zabrakło tu też designerskich dodatków, takich jak wazon Love in Bloom Marc’a Antonio, czy kieliszków z kolekcji Sakred projektu Karima Rashida.

Łukowate przejście prowadzi dalej do niewielkiej, białej kuchni, a kolejny łuk – na korytarz ze schodami prowadzącymi na piętro. Interesującym akcentem jest tu kuta, nieco staroświecka barierka, którą przemalowano na biało, wzrok przyciąga również kolorowy obraz Małgorzaty Łodygowskiej.

Piętro poświęcono na strefę wypoczynku. W białym korytarzu stanęła szafa z serii Old Facade autorskiego projektu Katarzyny Jasyk, dalej jednak napotykamy niespodziewany kontrast – w odróżnieniu od reszty domu główna sypialnia utrzymana jest w tonacji błękitów, które w połączeniu z miękkim wezgłowiem łóżka i tapetą w obłoki tworzą idealną przestrzeń do relaksu. Na piętrze znajduje się również łazienka i pastelowy pokój dziecka.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Księżniczka kropek

Księżniczka kropek

Tokio | 27 sierpnia 2023

Yayoi Kusama od 70 lat tworzy psychodeliczne, artystyczne światy

Znokautuj to formą!

Znokautuj to formą!

Monachium | 29 kwietnia 2023

Akustyka, ekologia i sztuka. Marie Aigner i jej KnockOut Acoustics

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania