Tu się mówi po francusku

Paulina Dziedzic Studio jest kameralnym biurem projektowym prowadzonym przez Paulinę Dziedzic i Wojciecha Dąbrowskiego. Ich najnowsze wnętrze na warszawskim Żoliborzu powstało w połączeniu motywów francuskiej kamienicy i belgijskiej wsi. 

Ciepłe, rozbielone ściany z motywem kasetonów projektanci połączyli z dębową stolarką meblową, metalowymi postarzanymi uchwytami oraz wyrazistymi naturalnymi kamieniami. 

– Wspólnie z klientami spędziliśmy wiele godzin u kamieniarzy i stolarzy wybierając idealne wybarwienia materiałów. Bez dobrego rzemiosła projekt nie miałby szosy powodzenia – wspominają architekci z Paulina Dziedzic Studio.  

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Głównym zadaniem jakie klienci przedstawili przed architektami było odkrycie na nowo przestrzeni zamieszkałej przez 5 osobową rodzinę z psem. 

Wszystko miało być organiczne i przytulne. Marmury Julietta, Calacata Gold, Rosa Portugalo połączono z bielonymi dębami. W strefie salonu pojawił się elegancki, zaprojektowany przez architektów regał z elementami złocenia.

W strefie dziennej apartamentu powstała obszerna  kuchnia z jadalnią – miejsce spotkań całej rodziny. 

Paulina-Dziedzic-Studio_designalive

Sypialnie i łazienki zostały zaprojektowane w oddzielnej strefie za przesuwnymi drzwiami.

W kwestii dizajnerskich elementów architekci z Paulina Dziedzic Studio od początku wiedzieli, że nie jest to muzeum i dobierane przedmioty muszą spełnić funkcję użytkową, stąd w salonie dwa wygodne fotele uszaki Loll marki Gervasoni.

Pojawiła się również przestrzeń dla użytkowych dodatków ceramicznych firmy 101CPH oraz wielu dizajnerskich lamp (Gervasoni, Visual Comfort, Contardi). 

Na głównych ścianach zawisły obrazy Marka Bimera i Paula Bikarta, które domknęły projekt i dodały mu współczesnego charakteru.

Paulina-Dziedzic-Studio_designalive

Paulina Dziedzic Studio

Biuro projektowe prowadzone przez dwoje architektów: Pauline Dziedzic i Wojciecha Dąbrowskiego. W swoim Portfolio mają wiele projektów z unikalnymi rozwiązaniami z zakresu architektury, projektowania wnętrz i architektury krajobrazu. Tworzą wnętrza zgodnie z życzeniami i wymaganiami klientów nadając ich oczekiwaniom nowej jakości. Współpracują z renomowanymi producentami oraz zdolnymi rzemieślnikami takimi jak stolarze, metaloplastycy, kamieniarze, specjaliści od dekoracji okiennych, specjaliści od oświetlenia czy ogrodów. Posiadają realizacje domów i apartamentów w Warszawie, Konstancinie, Komorowie, Magdalence oraz przestrzenie publiczne takie jak ICZMP w Łodzi – oddział rehabilitacji dziecięcej Wydział Angiologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym UCK WUM w Warszawie.​​​​​​​

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Niebieskie akcenty

Niebieskie akcenty

| 11 grudnia 2019

Przytulny apartament na Żoliborzu zaprojektowany przez Taff Architekci