Niebieskie akcenty

Żoliborz. Zieleń, stare, klimatyczne kamienice, niepowtarzalna atmosfera. Właśnie tutaj mieści się przytulny apartament zaprojektowany przez Taff Architekci

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu zostało przemyślane tak, aby jak najlepiej wykorzystać niewielką przestrzeń, z jednoczesną dbałością o detale i estetykę. W efekcie powstała nowoczesna, prosta i niezwykle przyjazna aranżacja

W kuchni i salonie króluje biel, dzięki czemu przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Otwarty plan pozwala maksymalnie wykorzystać niewielki metraż. Mocnym akcentem jest tutaj blat z lastryko. Przytulności dodają drewniana podłoga i dodatki w kolorze nasyconego błękitu.

W sypialni dominują proste formy i mocny kolor – projektanci zaproponowali między innymi tapetę z niebieskim, geometrycznym wzorem. Wzrok przykuwa nowoczesne oświetlenie kontrastujące z eleganckim biurkiem i krzesłem. Podobnie jak w strefie dziennej, tu także nie zabrakło ciekawych dodatków w postaci szkiców i dekoracyjnych figurek. Łazienka to zestawienie bieli z czernią w bardzo nonszalanckim charakterze. Proste, ascetyczne rozwiązania stały się tutaj tłem dla plakatu „Wisła” Ryszarda Kai.

Apartament zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat i ciepło starannie dobranym akcesoriom, które przełamują surową biel ścian. Strefa dzienna została wypełniona zielonymi roślinami doniczkowymi w ozdobnych donicach. Na ścianie wyeksponowano książki, umieszczone na “niewidzialnych” półkach oraz obrazy i grafiki.

taff architekci_designalive - 1

taff architekci_designalive - 2

taff architekci_designalive - 3

taff architekci_designalive - 4

taff architekci_designalive - 5

taff architekci_designalive - 6

taff architekci_designalive - 7

taff architekci_designalive - 8

taff architekci_designalive - 9

taff_architekci_designalive - 10

taff_architekci_designalive - 11

taff_architekci_designalive - 12

taff_architekci_designalive - 14

taff_architekci_designalive - 15

taff_architekci_designalive - 16

taff_architekci_designalive - 17

Założycielka pracowni Taff Architekci, Paulina Taff, wiedzę i doświadczenie zdobywała w Polsce i za granicą. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Technische Uniwersitat Munchen. Ma na koncie pracę w firmach takich jak: Wechselberger Bau-und Planungsgesellschaft mbH & Co./ APA Kuryłowicz, Szcześniak-Denier Architekci/ WAN S.A. Przez ostatnie dziesięć lat była wspólnikiem firmy Casamila architekci. Zrealizowała wiele projektów zarówno w obszarze architektury jak i architektury wnętrz.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile