Zaciszne Sady Żoliborskie od Osajda Studio

To warszawskie mieszkanie dla młodej rodziny z dwójką dzieci, położone w zabytkowym otoczeniu Sadów Żoliborskich, zostało zaprojektowane przez Joannę Osajdę z Osajda Studio.

Głównym założeniem projektowym było stworzenie przestrzeni, która daje poczucie balansu i spokoju. 

– Klientom zależało, aby ich dom był azylem, w którym będą mogli zrelaksować się po długim dniu pracy. Wreszcie, chcieli zanurzyć się w jego kojącej atmosferze, aby wieczorami móc cieszyć się lampką wina na tarasie. – relacjonuje projektantka.

Wsłuchując się w te oczekiwania Osajda Studio zaproponowała delikatną i stonowaną paletę kolorów ze złożonymi odcieniami, która jest idealnym uzupełnieniem naturalnych materiałów, takich jak drewno i marmur. Dodatkowo odcienie ziemi były doskonałym sposobem na sprawienie, by dom był zarówno przytulny, jak i elegancki.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Przestrzeń została zdefiniowana na nowo poprzez usunięcie podziałów między holem wejściowym, kuchnią i salonem, które po połączeniu stały się jednym jasnym i dużym pomieszczeniem.

Zbalansowanie delikatnych i nasyconych elementów poprzez ich fakturę, wykończenie i tonację wywołuje poczucie odcięcia od miejskiego zgiełku.

Znana ze swojego wyjątkowego podejścia do koloru, Joanna Osajda wprowadziła trochę wariacji dzięki kilku odcieniom czerwieni. Od czerwonego wina po barwy poziomki, kolor ten wędruje po mieszkaniu od przedpokoju, przez jadalnię i salon, aż po sypialnię.

Pomysłowe kompozycje obejmują tekstylia z tych linii kolorystycznych, dzieła sztuki, przedmioty i małe meble, takie jak brązowo-czerwony stolik kawowy z kulistą nogą, zaprojektowany specjalnie dla tego wnętrza.

– Kolorystyka w tym wnętrzu stworzyła spójny nastrój – wyjaśnia projektantka z Osajda Studio.

Ciemniejszy kolorystycznie korytarz stał się filtrem pomiędzy światem zewnętrznym a wnętrzem, dającym dostęp do pomieszczeń o białych ścianach zalanych naturalnym światłem.

Łącznikiem jest elegancka, wykonana na zamówienie zabudowa z frontami w delikatnych ramkach, która w hallu pełni funkcję przestronnych szaf z wygodnym siedziskiem, by następnie zamienić się w spiżarnię a dalej w przestronną kuchnię.

Osajda Studio_designalive

Ciepłe tony frontów wzmacniają dodatkowo brązowe lustra zastosowane w 2 miejscach. Na kominie, który wcześniej nienaturalnie dzielił tę przestrzeń, a dzięki naklejeniu na niego pionowej tafli lustra i wkomponowaniu go w ciąg kuchenny, wizualnie ją powiększył. Kawowe fronty kontrastują z bielą blatu wykonanego z Corianu dając wrażenie „wizualnej czystości”.

Nad blatem roboczym rozciąga się długie i ruchome ramię lampy Gatsby francuskiej marki Market Set z subtelnym wzorem na abażurze. Żyrandol tej samej marki wypełnia przestrzeń nad sofą, a jego liczne ramiona mogą być ustawiane pod różnymi kątami dając ciekawe wizualnie efekty i otulając salon ciepłym światłem.

Duże okna w salonie, delikatnie przesłonięte przez lniane zasłony, filtrują mocno operujące tu słońce i równocześnie pozwalają domowi oddychać otaczającym go krajobrazem zielonego Żoliborza i reagować na zmieniające się pory roku.

Osajda Studio_designalive

Osajda Studio

Biuro prowadzone przez Joannę Osajdę, które tworzy ponadczasowe i niepowtarzalne przestrzenie z polotem. Kierując się wyobraźnią i innowacyjnym sposobem myślenia, łączy przeszłość z przyszłością, minimalizm z odwagą, elegancję z lekkością.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Niebieskie akcenty

Niebieskie akcenty

| 11 grudnia 2019

Przytulny apartament na Żoliborzu zaprojektowany przez Taff Architekci