Penthouse na Żoliborzu

Dobra komunikacja pomiędzy klientem a architektem to pierwszy krok do udanej realizacji projektu. Właśnie od tego rozpoczęła się historia dwupoziomowego apartamentu typu penthouse, zlokalizowanego w na warszawskim Żoliborzu.

– Koncepcja i projekt powstały w ciągu trzech miesięcy, realizacja trwała niecały rok. Cel osiągnięto przy przyjaznej współpracy i wzajemnym zrozumieniu, co potwierdza, że projekt został zrealizowany z sukcesem, bo przecież tworzymy w celu zrealizowania swoich wizji i pasji, ale także dla satysfakcji innych – wspomina Magdalena Smolanka, właścicielka i założycielka pracowni My Space.

Zastany lokal nie posiadał podziału przestrzennego. Podstawowym zadaniem było więc wydzielenie pomieszczeń i nadanie im funkcji według wytycznych inwestora, młodego biznesmena. W efekcie na parterze znajduje się kuchnia, salon, gabinet, toaleta oraz schowek. Natomiast na piętrze znajdziemy: sypialnie, dwie garderoby, łazienkę przy sypialni, pomieszczenie gospodarcze oraz pokój gościnny z osobną łazienką.

Kolejnym krokiem było stworzenie minimalistycznej formy pełnej harmonijnych kształtów i zestawień kolorystycznych, która byłaby odzwierciedleniem przemyśleń dotyczących poszukiwania piękna, będących głównym celem przy tworzeniu wizji. Przedmioty i meble zaprojektowano i wybrano tak, by nie zakłócić wydźwięku koncepcji. Dominujący ciemny kolor wystroju łagodzą detale m.in. jasna sofa czy miedziane elementy w kuchni oraz w łazienkach.

Istotnym elementem było uwzględnienie systemu inteligentnego domu, który sprawił, że projekt jest nowatorski i zapewnił inwestorowi komfort w przestrzeni. Apartament ma zaprogramowany system automatycznego włączania i wyłączania scen oświetlenia, klimatyzacji, przesłon okiennych. Dostosowano je do sposobu funkcjonowania człowieka w ciągu doby.

Realizacja została nagrodzona w konkursie na Wnętrze Roku Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

Więcej na: www.myspace.waw.pl

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Gdy nie chcesz żyć w zwyczajnym mieszkaniu… Apartament jak paczka owocowych landrynek

Landrynka

Tokio | 29 września 2020

Tokijski apartament zaprojektowany przez Adama Nathaniela Furmana

Laufen Bespoke: Łazienka dopasowana do potrzeb

Małe sanktuarium

Gliwice | 3 września 2020

Kolekcja Laufen Bespoke daje nieograniczone możliwości kreowania

Współczesna reinterpretacja typowego paryskiego mieszkania. Efekt? Zaskakujący

Wood Ribbon

Paryż | 25 sierpnia 2020

Współczesna reinterpretacja typowego paryskiego mieszkania

Masquespacio prezentuje: Biuro jak ze snu

Biuro jak ze snu

Walencja | 6 sierpnia 2020

Retrofuturyzm w realizacji pracowni Masquespacio