O tym najczęściej czytaliście w 2020 roku!

2020 rok był zdecydowanie trudny, nietypowy i… pouczający. Kiedy w marcu tego roku dotknął nas pierwszy lockdown, nikt nawet nie przypuszczał, że będą mijały kolejne miesiące a sytuacja się nie zmieni…

Pod koniec lutego zaskoczyła nas, a zarazem upewniła jak poważna jest sytuacja, informacja o odwołaniu Salone Internazionale del Mobile. Był to jednak dopiero początek zmian, jakie w kolejnych miesiącach nastąpiły w świecie architektury i designu.

W efekcie pierwszy kwartał był czasem kiedy szczególnie dużo czasu poświęciliśmy analizie rozwoju obecnej sytuacji, jak i przedstawialiśmy bieżącą sytuację w środowisku twórców i projektantów.

„Dbajmy o naszą autonomię i odporność ze wszystkich sił, bo są one jedynymi, prawdziwymi gwarancjami naszego bezpieczeństwa” – radził słynny psychoterapeuta, Wojciech Eichelberger. Na naszych łamach ukazały się również znaczące słowa jednego z najwybitniejszych reprezentantów współczesnej myśli humanistycznej oraz noblistki, Olgi Tokarczuk. Swoimi myślami podzielili się z nami również m.in. Tomasz Organek oraz Filip Springer – wzbudzając wiele emocji!

– Podróże, jakie znamy, się skończyły – na samym początku wakacji obwieścił szef Airbnb, Brian Chesky. Mimo to architektura nieustająco zaskakiwała i zapraszała do dyskusji – zarówno w miastach jak i w otoczeniu natury. Podglądaliśmy też jak mieszkają architektoniczne legendy – te światowe oraz nasze własne, krajowe.

Kiedy nie mogliśmy „iść do kultury”, kultura przychodziła do nas, a i „Design Alive” miało w tym swój udział udostępniając siedem znakomitych filmów z okazji Gdynia Design Days. Domowe kino zresztą na dobre zagościło w naszej codzienności, umilając nam okres kwarantanny. Doskonały dokument o Dieterze Ramsie i więcej obrazów reżysera Garego Hustwita można było zobaczyć zupełnie za darmo! Nie mogąc zwiedzać, zachwycaliśmy się filmowymi wnętrzami, a o architekturze i designie nieustająco rozmawialiśmy  jak również internetowo podglądaliśmy zdumiewające realizacje zarówno wnętrz jak i większych przedsięwzięć.

Rok 2020 natomiast zwieńczyła już dziewiąta edycja Design Alive Awards.

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Życie w zamknięciu. Czego nauczył nas Covid-19? Podsumowujemy cykl

Katalizator zmian

| 2 kwietnia 2021

Rok w zamknięciu. Czego nauczył nas Covid-19? Podsumowujemy cykl