Z powodu epidemii koronawirusa targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

Epidemia koronawirusa zmusiła organizatorów targów mediolańskich do przeniesienia słynnej imprezy z kwietnia na czerwiec. Nowa data Salone Internazionale del Mobile to 16–21 czerwca.

Decyzję o zmianie terminu 59. edycji największych na świecie targów wyposażenia wnętrz podjął na wtorkowym nadzwyczajnym posiedzeniu zarząd Federlegno Arredo Eventi, organizator Salone Internazionale del Mobile.

Mediolańskie targi odwiedza co roku 450 tys. ludzi z ok. 190 krajów, wydarzenia organizowane w tym czasie „na mieście” przyciągają kolejne tysiące zwiedzających (łącznie szacuje się, że w trakcie Salone Internazionale del Mobile Mediolan odwiedza ok. 800 tys. gości zagranicznych).

– Musimy działać obiektywnie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19, ale musimy również uważać, aby nie rozprzestrzeniać wirusa nieufności – powiedział burmistrz Mediolanu Giuseppe Sala. I zaapelował do hotelarzy, aby nie zniechęcali odwiedzających, podnosząc ceny w nowych terminach w czerwcu. – W tym roku musimy szczególnie uważać na to, jak podnosimy ceny pokoi hotelowych, ponieważ ten rok nie będzie zwykłym rokiem – dodał.

Co prawda targi Salone del Mobile to tylko część mediolańskiego Tygodnia Designu, podczas którego setki imprez typu „fuorisalone” mają miejsce w całym mieście, jednak trudno sobie wyobrazić, aby „imprezy na mieście” odbyły się w pierwotnym terminie w kwietniu – najprawdopoodbniej więc zostaną również odroczone lub nawet odwołane.

Taka sama decyzja zapadła w tym tygodniu podczas zarządu Targów Frankfurckich, które przeniosły termin wiodących światowych targów technologii oświetleniowej i usług budowlanych Light + Building na koniec września. Pierwsze zmiany w kalendarzu imprez wprowadziły już również Targi Kolońskie. Wcześniej z powodu epidemii koronowirusa odwołano targi Design Shanghai. Odwołano też targi motoryzacyjne w Genewie, które miały się zacząć w poniedziałek.

W kolejnych dniach należy spodziewać się dalszych przesunięć w wydarzeniach targowych na świecie.

Więcej na: www.salonemilano.it i www.light-building.messefrankfurt.com

Powiązane artykuły:

Patagonia nie chce już rosnąć. Jej szef Ryan Gellert: – Klienci powinni nam odsprzedawać nasze produkty

Szczery Ryan Gellert

| 1 lutego 2021

Szef marki Patagonia tłumaczy jak wyhamować rozwój... rozpieszczonej firmy

O tym najczęściej czytaliście w 2020 roku!

Czas podsumowań

Warszawa | 30 grudnia 2020

Oto najpopularniejsze teksty 2020 na portalu „Design Alive"

Targi wciąż niepewne. Niemcy zmieniają kalendarz 2021. Co z Mediolanem?

Przetasowania

Frankfurt nad Menem | 22 września 2020

Messe Frankfurt zmienia harmonogram targowy wiosny 2021

Prof. Marcin Matczak: – Dziś ratunek znowu jest w rozumie

Pandemia autorytetów

Warszawa | 11 sierpnia 2020

– Dziś ratunek znowu jest w rozumie – mówi prof. Marcin Matczak