Natura, rolnictwo i piękna architektura. Poznajcie La Granja

Pasterskie krajobrazy Ibizy, gospodarstwo rolnicze, uprawy warzyw i owoców. Pośród nich przepiękna, tradycyjna architektura Balearów. Poznajcie La Granja.

La Granja to gospodarstwo rolne położone wśród rolniczych terenów Ibizy, założone i prowadzone we współpracy z organizacją Friends of a Farmer. Jest to międzynarodowe stowarzyszenie, poświęcone sadownictwu, ogrodom i sztuce. Organizacja wspiera również lokalne działania na rzecz ochrony środowiska na Ibizie. Chronią ekosystemy lądowe, źródła wody i infrastrukturę, a także pracują nad optymalizacją gospodarki odpadami i energii odnawialnej.

W krajobrazie śródziemnomorskiej wyspy, w towarzystwie ludzi wspierających środowisko naturalne, powstało miejsce, które zaprasza do wspólnej celebracji. Gospodarstwo, naznaczone klasyczną architekturą iberyjską z mocnymi wpływami mauretańskimi, udostępnia swoim gościom pokoje oraz domek wiejski. Wspaniałe, białe łukowe ściany, belki stropowe, drzwi z ciemnego drewna, żelazne klamki. To tylko nieliczne z elementów budujących naturalny styl nazywany powszechnie w Hiszpanii „estilo ibicenco”. Pomieszczenia wspólne, w tym kuchnia, basen, salon, zostały tak zaprojektowane, by zachęcać do spotkań wśród przyjaciół i przyjemnych rozmów w naturze. Jeśli tylko chcemy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, znajdziemy wiele schowanych przed słońcem i ludźmi zakątków.

Centralnym miejscem gospodarstwa jest wielki, drewniany stół, na którym lądują potrawy przyrządzane z otaczających posiadłość plonów. Dzięki koncepcji „powrotu do ziemi” w La Granja pracuje główny rolnik, który nadzoruje projekty związane z uprawami oraz prowadzi różnorodne warsztaty tematyczne. Goście farmy mają otwarty dostęp do skrupulatnie opisanych upraw, pośród których, wraz z przewodnikiem, możemy poznać zasady biodynamicznego rolnictwa.

La Granja Ibiza
Forada a Sant Mateu KM 1 Sant Mateu 07820, Hiszpania
Rezerwacje: Design Hotels

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: