Rezerwat sztuki i raj dla podglądaczy pośrodku imprezowego szaleństwa

Nowy hotel na Ibizie to kompletny odjazd, nie tylko ze względu na zwariowane wnętrza. W jednym z pokoi można spędzić noc całkowicie za darmo, pod warunkiem wyrażenia zgody na bycie obserwowanym przez przeszklone ściany.

Ibiza, trzecia co do wielkości i druga co do liczby ludności wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary, to jedna z najsłynniejszych turystycznych destynacji na świecie. Rajska atmosfera sprzyja kreatywności co wykorzystali projektanci ze studia Ilmiodesign tworząc niezwykły Art Hotel Paradiso Ibiza, którego wystrój inspirował duch Miami lat 70.

Znajdujący się w dzielnicy San Antonio 60-pokojowy hotel to stylistyczne połączenie Art Deco i Miami Modern – trendu, który królował po wojnie na południowej Florydzie. Surowa biała fasada w stylu lat 30. stanowi kontrast wobec cukierkowej, nowoczesnej aranżacji, która objęła nie tylko pokoje gościnne, ale również basen i przestrzenie wspólne.

Magazyn Design Alive

NR 10/2023 HOME

ZAMAWIAM

NR 10/2023 HOME

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

W recepcji uwagę zwraca wykorzystanie pastelowych płytek, których odpowiedniki znajdziemy również w pokojach. Ceramiczna powierzchnia objęła przestrzeń aż 12 000 metrów kwadratowych. Otwarta przestrzeń holu prowadzi również do biblioteki, kawiarni, klubu tanecznego oraz wyjątkowego pokoju.

W Zero Suite można spędzić jedną noc całkowicie za darmo, pod warunkiem wyrażenia zgody na bycie obserwowanym przez przeszklone ściany.

Na umeblowanie pokoi składa się połączenie oferty ikonicznych marek takich jak Archizoom, Ettore Sottsass oraz Memphis, których abstrakcyjne formy doskonale korespondują z balansującą na granicy kiczu intensywnością wystroju. Wszystkie pokoje wyposażono również w dzieła sztuki autorstwa lokalnych artystów, takich jak Marcos Torres, Pau Sanz i Vila i Thani Mara, a także Yoko Honda i Marylou Faure. Łącząc współczesny design z naturalnością, do stworzenia stolików i ram łóżek wykorzystano drewno pochodzące z Bali.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Art déco po hindusku

Art déco po hindusku

Bombaj | 6 maja 2023

Smita Thomas bawi się historią sztuki w bombajskim mieszkaniu dla młodej rodziny

Znokautuj to formą!

Znokautuj to formą!

Monachium | 29 kwietnia 2023

Akustyka, ekologia i sztuka. Marie Aigner i jej KnockOut Acoustics

Prezydencki luksus

Prezydencki luksus

Warszawa | 24 kwietnia 2023

Zwiedzamy apartament prezydencki w hotelu Marriott projektu pracowni Vaav