Ibiza według Susanna Cots

Projektantka Susanna Cots rozumie, że na Ibizie królują biel, zieleń i piasek. Dlatego przejęła odpowiedzialność za projekt tego romantycznie rozplanowanego domu dodając czwarty żywioł regionu: światło.

Przeprowadziła tę operację poprzez otwarcie przestrzeni za pomocą dużych okien, tak aby natura mogła przeniknąć do 350 m² śródziemnomorskiego domu z 3000 m² ogrodu.

Z tego punktu reszta aranżacji była już czystą przyjemnością komponowania geometrycznych i organicznych brył. 

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Przygoda przenikania się wnętrza z zewnętrzem zaczyna się już od holu wejściowego, gdzie pierwszy otwór odsłania część ogrodu nad basenem. To swoisty aneks do domu. Jego przestrzeń łączy się z głównym budynkiem szklanym korytarzem.

W tym projekcie dialog między wnętrzem a zewnętrzem odbywa się głównie w salonie i kuchni, gdzie drzwi są całkowicie otwarte: weranda staje się jadalnią, a jadalnia staje się przedłużeniem tarasu.

Elementem spajającym symetryczny kominek, który znajduje się w obu pomieszczeniach.

Susanna-Cots_designalive

Sercem domu i rodzinnej aktywności jest niewątpliwie. Jego przestrzeń jest zwieńczona naturalnym sufitem belkowym i określona przez jeden z dwóch regałów, które wyznaczają tożsamość pomieszczenia.

W kuchni – która zajmuje prawie całą wydłużoną przestrzeń domu – znajduje się drugi regał i część śniadaniowa.

Połączony z jadalnią salon z telewizorem i dodatkowym kominkiem tworzy kolejną grę wnętrza-zewnętrza poprzez drzwi, które otwierają się całkowicie, aby zintegrować salon z inspirowaną śródziemnomorskością ławą pod otwartym niebem, której towarzyszy fontanna.

Susanna-Cots_designalive

Na piętrze znajduje się biuro, które jest wszechstronnym miejscem do nauki i zabawy.

Na tym poziomie, w przeciwieństwie do parteru, Susanna Cots postawiła zgodnie z życzeniem właścicieli, na przytulną intymność.

Dwie symetryczne sypialnie, które dzielą w pełni umeblowaną łazienkę, zostały zaprojektowane z drzwiami zintegrowanymi z meblami, dzięki czemu są ukryte przed widokiem ze wszystkich pokoi. 

Susanna Cots

Od ponad 20 lat projektuje przestrzenie z wrodzonym talentem do tworzenia równowagi i wizualnego komfortu. Susanna Cots założyła swoje studio w 2001 roku w Katalonii. Gdy jej prace stały się bardziej rozpoznawalne na arenie międzynarodowej, w 2014 roku otworzyła drugie studio w Hongkongu. Praca projektantki została doceniona prestiżowymi międzynarodowymi nagrodami, w tym German Design Awards (Niemcy, 2020), Luxury Lifestyle Awards i Lux Life (Anglia, 2017 i 2018) oraz Idea Top Awards (Chiny, 2012 i 2013). Susanna zdobyła również uznanie jako finalistka w Society of British Interior Design SBID Awards, Porcelanosa Interiors Awards, New York International Contempora. 

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Natura, rolnictwo i piękna architektura. Poznajcie La Granja

Rolnik szuka ciszy

Ibiza | 8 września 2020

Natura, rolnictwo i piękna architektura. Poznajcie La Granja

Dom w San Sebastián

Hiszpańska linia

San Sebastián | 6 listopada 2019

Przestrzeń i światło, które stworzyły dom