Marbet Felt. Polska innowacja w panelach akustycznych

Świętujący w tym roku 41. urodziny Marbet, z Bielska-Białej wciąż nie przestaje rozwijać się w poszukiwaniu innowacji. Najmłodszym dzieckiem firmy jest marka Marbet Felt, w której produkty tworzone są na bazie technologii termoformowalnych włóknin rPET.

Marbet Felt to kolekcje paneli akustycznych ECLIPSE oraz CELL. Oferta obejmuje panele ścienne, biurkowe i naszafkowe, panele i kurtyny sufitowe, w tym sufitowe panele LED oraz wolnostojącą ściankę akustyczną. Modułowość rozwiązania sprawia, że produkty Marbet Felt pasują do większości systemów mebli biurowych oraz pomieszczeń, a wykonane są z ekologicznej włókniny poliestrowej rPET powstającej z przetworzonych plastikowych butelek.

Marbet Felt i rPET – ekologiczne rozwiązania w panelach akustycznych

Na czym polega wyjątkowość rPET? Prócz doskonałych właściwości akustycznych oraz lekkości połączonej z wyjątkową stabilnością, ogromny nacisk położono na aspekt ekologiczny. Opracowanie bezodpadowej technologii produkcji monomateriałowych, w 100 proc. recyklingowalnych wyrobów z włókniny termoformowalnej stało się nowym priorytetem marki.

Czym jest rPET? To nic innego jak włóknina powstała ze zużytych butelek PET nadająca się do ponownego przetworzenia – do stworzenia najmniejszego panelu wykorzystuje się aż pięć przetworzonych butelek! Proponowane dwa bazowe odcienie szarości materiału również podyktowane są troską o środowisko (brak barwnika sprawia, że materiał znacznie łatwiej przetworzyć). Powstała tkanina charakteryzuje się przyjemną w dotyku, przypominającą wełnę strukturą, która doda ciepła i przytulności nawet najsurowszej biurowej przestrzeni.

Dwie kolekcje paneli akustycznych

Marbet Felt dzieli się obecnie na dwie kolekcje paneli akustycznych: ECLIPSE oraz CELL. Oferta obejmuje zróżnicowane rozmiarowo, a zarazem komplementarne panele biurkowe, naszafkowe, ścienne, a także kurtyny sufitowe i ścianki akustyczne. Modułowość rozwiązania sprawia, że panele pasują do większości systemów mebli biurowych oraz pomieszczeń. Doskonale sprawdzą się również w czasach pandemicznego zarządzania przestrzenią. Pozwalają bowiem z łatwością wydzielić strefy, dodatkowo panele można poddawać regularnej dezynfekcji, a włóknina zachowuje właściwości estetyczne i użytkowe.

Panele akustyczne CELL i ECLIPSE

Za kolekcją CELL stoi Maciej Karpiak, doświadczony polski projektant związany z Akademią Sztuki w Szczecinie, na której prowadzi pracownię Bioniki oraz Multidyscyplinarnego Projektowania Produktu. Powstałe z włókniny rPET panele CELL dają możliwość stworzenia optymalnego akustycznie środowiska pracy w dużych, otwartych przestrzeniach biurowych. Na kolekcję składają się ścianki wolnostojące, biurkowe, ścienne oraz sufitowe, które można dodatkowo tapicerować włókniną w dowolnym kolorze z oferty.

Panele ścienne ECLIPSE to z kolei dzieło Tomasza Augustyniaka. Laureat wielu nagród i wyróżnień, którego projekty cechuje szlachetność linii, czystość formy i elegancja. Poza właściwościami akustycznymi sprawił, że poza właściwościami akustycznymi panele ECLIPSE tworzą oryginalną dekorację ścian dzięki efektowi 3D. Występujące w dwóch rozmiarach panele można ze sobą dowolnie łączyć i obracać wokół własnej osi. Sprawdzą się doskonale zarówno w biurze jak i w domu.

41 lat działalności firmy Marbet

Marbet Sp. z o.o. to polska firma rodzinna, która od 1980 roku działa w Bielsku-Białej. Priorytety marki to przemyślane projektowanie, innowacyjne technologie produkcji, wysoka jakość oraz szacunek dla środowiska naturalnego. Marbet to producent sztukaterii, mebli i paneli akustycznych, produktów dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz kształtek i opakowań styropianowych, w tym kaset dla szkółkarstwa leśnego. W ramach firmy działają marki Marbet Design, Marbet Style, Marbet Felt, Marbet Bausystem oraz Marbet Green.

Więcej na: www.marbet.com.pl i www.marbetfelt.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Co powiecie na szkolną klasę urządzoną takimi meblami?!

Shark i Orka

bielsko-Biała | 24 maja 2019

Nowa kolekcja autorstwa Tomasza Augustyniaka dla Marbet.

Do domu i biura

Do domu i biura

Bielsko-Biała | 30 marca 2017

CORBU i GROOVE – premiery Marbet Style.

Poznajcie. Oto Olin

Oto Olin

Bielsko-Biała | 11 grudnia 2015

Olin – nowa kolekcja Marbet Style.

Kanu, czyli ekstremalna prostota

Ponadczasowe Kanu

Bielsko-Biała | 21 lutego 2015

Nowa kolekcja mebli marki Marbet Style i Tomasza Augustyniaka.