Kwintesencja przytulności

Po przemianie, którą przygotowała Klara Ostrowska z KW Studio, 90-metrowe mieszkanie w kamienicy z lat 30. XX wieku na warszawskim Żoliborzu stało się przytulną ostoją dla młodego małżeństwa z dzieckiem.

Przy pierwszym poznaniu mieszkanie nie zachwycało. Kompleksowy remont, który był koniecznością, okazał się jednak szansą, by wprowadzić większe zmiany w układzie funkcjonalnym. Trzy, niefunkcjonalne pokoje zamieniono w ogromną przestrzeń łączącą kuchnię i salon, w miejscu dawnej kuchni powstały zaś dwie sypialnie.

Dużym atutem sprzyjającym wyprowadzaniu nowego porządku okazały się również liczne okna – po zmianach każde z pomieszczeń jest dobrze doświetlenie, natomiast z salonu można podziwiać przepiękny wewnętrzny ogród przylegający do kamienicy.

W kwestii wystroju klienci mieli tylko jedną prośbę – zależało im na kuchni łączącej róż z butelkową zielenią. W kwestii aranżacji pozostałych pomieszczeń całkowicie zaufali projektantce.
 

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Na ostateczny efekt składa się połączenie retro ze współczesną przytulnością. Królują ciepłe barwy, drewno i miłe w dotyku tekstury. Pośród umeblowania znalazły się natomiast prawdziwe perełki. W salonie przyciągająca wzrok sofa pochodzi z oferty NAP Concept Store, lampa na drewnianej nodze jest projektu Santa and Cole, a stolik to projekt vintage (kupiony jeszcze na Yestersen), tak samo jak stojący nieopodal regał wypatrzony na Pamono.

W części jadalnianej znajdziemy krzesła od 366 Concept oraz lampę PH5, którą zaprojektował Louis Pulsen. To zresztą niejedyny projekt duńskiego producenta w tym mieszkaniu – z jego oferty pochodzi również zielona lampa na szafce oraz lampka biurowa w sypialni. W łazience natomiast warto zwrócić uwagę na podłogę, gdzie zagościły gorseciki Cesi.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Z muralem i dębem

Z muralem i dębem

Warszawa | 24 stycznia 2024

To dom z lat 60. Architektka Anna Dębska zmieniła go nie do poznania!

Z miłości do kolorów

Z miłości do kolorów

Warszawa | 28 grudnia 2023

Pracownia La Fala Studio postawiła na światło. Ale to mieszkanie urosło!