Kwintesencja przytulności

Po przemianie, którą przygotowała Klara Ostrowska z KW Studio, 90-metrowe mieszkanie w kamienicy z lat 30. XX wieku na warszawskim Żoliborzu stało się przytulną ostoją dla młodego małżeństwa z dzieckiem.

Przy pierwszym poznaniu mieszkanie nie zachwycało. Kompleksowy remont, który był koniecznością, okazał się jednak szansą, by wprowadzić większe zmiany w układzie funkcjonalnym. Trzy, niefunkcjonalne pokoje zamieniono w ogromną przestrzeń łączącą kuchnię i salon, w miejscu dawnej kuchni powstały zaś dwie sypialnie.

Dużym atutem sprzyjającym wyprowadzaniu nowego porządku okazały się również liczne okna – po zmianach każde z pomieszczeń jest dobrze doświetlenie, natomiast z salonu można podziwiać przepiękny wewnętrzny ogród przylegający do kamienicy.

W kwestii wystroju klienci mieli tylko jedną prośbę – zależało im na kuchni łączącej róż z butelkową zielenią. W kwestii aranżacji pozostałych pomieszczeń całkowicie zaufali projektantce.
 

Magazyn Design Alive

NR 9/2022 HOME

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 41 JESIEŃ 2022

Na ostateczny efekt składa się połączenie retro ze współczesną przytulnością. Królują ciepłe barwy, drewno i miłe w dotyku tekstury. Pośród umeblowania znalazły się natomiast prawdziwe perełki. W salonie przyciągająca wzrok sofa pochodzi z oferty NAP Concept Store, lampa na drewnianej nodze jest projektu Santa and Cole, a stolik to projekt vintage (kupiony jeszcze na Yestersen), tak samo jak stojący nieopodal regał wypatrzony na Pamono.

W części jadalnianej znajdziemy krzesła od 366 Concept oraz lampę PH5, którą zaprojektował Louis Pulsen. To zresztą niejedyny projekt duńskiego producenta w tym mieszkaniu – z jego oferty pochodzi również zielona lampa na szafce oraz lampka biurowa w sypialni. W łazience natomiast warto zwrócić uwagę na podłogę, gdzie zagościły gorseciki Cesi.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu

Dwa poziomy modernizmu

Dwa poziomy modernizmu

Warszawa | 18 listopada 2022

Miało być przede wszystkim nietuzinkowo. Zaglądamy do apartamentu na Żoliborzu!

Na stołecznych Filtrach

Na stołecznych Filtrach

Warszawa | 16 listopada 2022

Tak mieszka aktorka Erika Kaar wraz z mężem, adwokatem Maciejem Bielskim

Od chaosu do sukcesu

Od chaosu do sukcesu

Wrocław | 15 listopada 2022

Mieszanie we wrocławskiej kamienicy z XIX wieku przeszło niezwykłą metamorfozę

Kamieniczny indywidualizm

Kamieniczny indywidualizm

Łódź | 7 listopada 2022

Piece kaflowe i sztukaterie! Odwiedzamy urocze mieszkanie w łódzkiej kamienicy