Wielki powrót Jamnika

Klasyczna polska ława, zwana potocznie Jamnikiem, budzi ciepłe uczucia w większości z nas. Pamiętamy ją z domów naszych rodziców i dziadków – to mebel masowo produkowany w Polsce w latach 60. i 70. XX w., nieustępujący jednak stylem współczesnym sobie skandynawskim projektom.

Ława ma bardzo zwartą strukturę i zgrabne kształty, miłośnicy designu z pewnością dostrzegą nawiązanie do stylu duńskiego. Dolna półka ławy to ażurowe szczebelki, na tyle gęsto rozmieszczone, że są w stanie utrzymać wszelkie czasopisma i książki, które chcemy mieć na wyciągnięcie ręki siedząc wygodnie na sofie lub fotelu.

Ława Jamnik wraca w tym sezonie na salony za sprawą 366 Concept. To marka wskrzeszająca ikony polskiego designu z drugiej połowy XX wieku, z poszanowaniem praw autorskich i na wyłącznej licencji. Flagowym meblem 366 Concept jest legendarny Fotel 366 projektu Józefa Chierowskiego, który po ponad 50 latach od premiery trafił ponownie do produkcji. W ofercie marki znajdują się także reedycje takich klasyków jak krzesło 200-190 (Hałas), czy fotel Fox. Ława Jamnik dołącza właśnie do serii Fox, jako idealne dopełnienie 2 lub 3-osobowej Sofy, będzie stanowić też doskonały komplet do foteli Fox, 366 czy też 366 Metal. Jamnik w wersji 366 Concept przeszedł lift blatu – jest płaski, elegancki i bardziej nowoczesny. Ława jest wykonana w pełni z litego jesionowego drewna, które leżakuje wcześniej przez min. 7 lat, dzięki czemu staje się doskonale plastyczne i odporne na odkształcenia. Zamiarem marki 366 Concept jest to, aby jej meble mogły służyć przez długi czas i być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Wszystkie meble są wykonane w zgodzie z naturą i filozofią less waste. Wykończenia są naturalne, do produkcji używane są wyłącznie bezpieczne pigmenty, lakiery i kleje na bazie wody. Pakowanie zostało zredukowane do minimum, a kartony używane są wielokrotnie. Z pozostałości trwałych i barwnych tkanin używanych do tapicerowania foteli, powstają akcesoria, takie jak poduszki – każdy materiał zostaje w pełni zagospodarowany. Za każdy zakupiony fotel sadzone jest drzewo, a dzięki współpracy z fundacją „Las na zawsze” powstają całe lasy dla przyszłych pokoleń.

Ława Jamnik

366 Concept

366 Concept otworzyło właśnie Showroom w samym centrum Warszawy, w historycznej kamienicy przy ulicy Bagatela 10/5. Można tam zapoznać się z pełną ofertą marki, dokonać wyboru tkaniny jak i koloru drewna, a także przy filiżance kawy porozmawiać z zespołem, który z przyjemnością opowie historię powstania polskich ikon meblowych. Zapraszamy w imieniu marki!

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Fotel 366 Metal. Odnaleziony po latach projekt Józefa Chierowskiego w kampanii z Marietą Żukowską

Piękny bohater

Warszawa | 22 grudnia 2020

366 Metal. Odnaleziony po latach projekt Józefa Chierowskiego

Fotel Chierowski w nowej odsłonie

Piękny klasyk

Łódź | 24 lipca 2018

366 Metal. Nigdy nie wdrożona do produkcji wersja fotela Józefa Chierowskiego.