Rok w pandemii. Wywiad z Kasią Ptak, szefową Warsaw Home

Rok w pandemii. Jaki był, co zmienił? – Ten rok nauczył mnie, że nie warto żyć przeszłością, a tym co jest tu i teraz  – mówi Kasia Ptak, dyrektorka generalna targów Warsaw Home & Contract.

Jaki był dla Ciebie ten rok?

To był rok wielkich niespodziewanych zmian i trudnych decyzji. W przypadku, gdy głównymi dochodami twojej firmy są wpływy z organizowania ewentów wydaje się, że gorzej być nie może. A skoro nie może – przyjęłam nastawienie, że może być tylko lepiej! Początki były naznaczone lekką paniką, ale stopniowo akceptowałam sytuację jaka nas zastała. Dla grupy Warsaw Home ten rok był potężnym wyzwaniem, dla mnie osobiście – wielką życiową lekcją.

Co zmienił?

Ten rok zmienił na pewno kierunki rozwoju. Nie czekamy bezczynnie na poprawę sytuacji, wręcz przeciwnie – bierzemy sprawy w swoje ręce i wykorzystujemy ten czas bardzo produktywnie. Oczywiście jednym z tych kierunków jest online, a dokładniej branża e-commerce. Wierzymy, że umożliwiając firmom meblowym dotarcie do klienta docelowego, którym jest obecnie klient B2C, wpłyniemy pozytywnie na rynek i pomożemy przetrwać im ten trudny czas. Stąd decyzja o stworzeniu sklepu internetowego desho skupiającego produkty z branży wyposażenia wnętrz, który uruchomimy już w okresie wiosennym.

Czego nauczył Ciebie ten czas?

Ten rok nauczył mnie, że nie warto żyć przeszłością, a tym co jest tu i teraz, a także cieszyć się z małych rzeczy, które przychodzą do nas każdego dnia. Nauczyłam się również, że dbanie o siebie i swój spokój ducha sprawiają, że wszystko zaczyna się układać oraz wzrasta nasza produktywność. Jestem spokojna, bo wiem, że już niedługo wszystko wróci do normy, a my spotkamy się bezpiecznie w większym gronie. Do zobaczenia!

Czytajcie też: Kasia Ptak… Pistolet

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: