Oto nowe designerskie hotele w Polsce które trzeba znać!

Wybraliśmy dla Was nowe designerskie hotele w Polsce które trzeba znać! To już nie tylko wypoczynek, ale prawdziwa podróż zmysłów.

Coraz częściej hotele stają się miejscami, gdzie doświadcza się czegoś więcej niż tylko komfortu. Innowacyjne wnętrza, architektoniczne perełki i nawiązania do lokalnej kultury – to wszystko sprawia, że designerskie hotele w Polsce to prawdziwa gratka dla tych, którzy szukają niezapomnianych wrażeń.

Które miejsca warto uwzględnić podczas planowania kolejnego urlopu? Sprawdzamy! Oto nowe designerskie hotele w Polsce które trzeba znać!

Designerskie hotele w Polsce, które zachwycają niezależnie od pory roku:

designerskie hotele w Polsce

Bałtycki azyl

Na wyspie Wolin, gdzie od wieków przecinają się szlaki łączące Polskę, Niemcy, Danię i Szwecję, powstał wyjątkowy hotel Glar. Projekt jego wnętrz powierzono pracowni Noke Architects, która całość realizacji osadziła w bogactwie lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Hotel oferuje aż osiem różnych rodzajów pokoi, dostosowanych do różnorodnych potrzeb gości. Od pokoi z otwartą łazienką, przez pokoje z biurkiem do pracy, aż po rodzinne apartamenty z dwiema strefami snu oraz minikuchnią. Ich wspólnym mianownikiem są surowe odlewy stropu, motywy nawiązujące do pisania po piasku oraz umywalki z wyżłobionych głazów, symbolizujące erozję skał. – To przejaw zwrotu ku estetyce wabi-sabi – odnajdowaniu uroku w niedoskonałości. Pomysł na fryz z motywem kół, formowany w gruboziarnistym tynku, wziął się z pisania palcem po piasku. A umywalki z wyżłobionych głazów nawiązują do ważnego dla bałtyckiej przyrody zjawiska erozji skał, czyli oddziaływania miękkiej z pozoru wody na twardy kamień – objaśnia Karol Pasternak.

Czytaj więcej

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Przemiana na pięć gwiazdek

Kręcono tu m in. kultowe „Zaklęte rewiry” i „Vabank”Ulicę Piotrkowską zdobi już od 1887 r. Znamienity Grand Hotel w Łodzi przeszedł właśnie generalny remont i już zaprasza gości. Wszystko wskazuje na to, że wspaniała historia będzie miała kontynuację.

Z niezwykłym pietyzmem zadbano o przywrócenie temu miejscu roli hotelu pełnego prestiżu i elegancji. Wszystkie pokoje i apartamenty to indywidualne projekty. Widoczne są w nich stropy konstrukcyjne, freski lub oryginalne XIX-wieczne detale. Najciekawsze są jednak ogólnodostępne przestrzenie. Wrażenie robią sale restauracyjne. Pierwsza Sala Malinowa, bogato zdobiona sala balowa z balkonem na ok. 150 osób. Obok niej znajduje się kameralna Sala Złota mieszcząca około 50 osób. Jest też Grand Caffè, które jeszcze czeka na otwarcie. Będzie to idealne miejsce na poranne espresso, biznesowy lunch oraz wieczornego drinka. Cigar Room to wydzielona strefa dedykowana miłośnikom cygar, urządzona w stylu nowoczesnym, z dbałością o luksusowe detale, takie jak oryginalne XIX wieczne witraże.

Czytaj więcej

designerskie hotele w Polsce

Wegański hotel na Salwatorze

Weganie nie muszą rezygnować ze swoich przekonań, kiedy są w podróży. Pierwszy w Polsce wegański hotel Plantonia zaprojektowała krakowska pracownia krea.tina.

Hotel Plantonia to wadzieścia cztery apartamenty o różnej wielkości. Zostały pomyślane jak mieszkania na wynajem. Czynna jest całodobowa recepcja, strefa fitness i grota solna dla mieszkańców, nie ma jednak typowo hotelowego serwisu. Zamiast tego goście mogą korzystać ze wspólnej pralni, w każdym apartamencie jest też w pełni wyposażona kuchnia. Aparthotel łączy więc w sobie zalety prywatnego mieszkania i nowoczesnego hotelu. W lobby na gości czeka strefa wypoczynkowa, wegańska spiżarnia i biblioteczka z pozycjami na temat weganizmu i ekologii. Jest też duży stół do czytania i pracy oraz multifunkcyjna przestrzeń, gdzie odbywają się zajęcia jogi czy też warsztaty związane z tematyką slow life.

Czytaj więcej

Dom na czas podróży

Na krakowskim Kazimierzu działa, dopracowany w każdym szczególe, butikowy hotel Warszauer. Utrzymany w przyjaznej skali projekt, pełen niestandardowych mebli i designu jest dziełem jego właścicielki, pasjonatki wnętrz i wzornictwa Marty Gajewskiej. – Nie podążam za trendami. Moim założeniem było, aby te wnętrza przetrwały dłużej. Taką gwarancję daje jakość i sztuka, która jest ważnym elementem tego miejsca – podkreśla kreatorka hotelu Warszauer.

Na 600 m kw. (bryła budynku została zaprojektowana przez pracownię INDO Architekci)  znajduje się dziesięć pokoi, w tym cztery apartamenty. Każdy jest inny, widać w nich pasję właścicielki – Marty Gajewskiej, do wnętrz i designu. Wyselekcjonowany przez nią, głównie skandynawski design, tworząc unikalne kompozycje form, kolorów i faktur, towarzyszy gościom na każdym kroku. Już na klatce schodowej i w recepcji przyjezdnych witają wyściełane włoską skórą certyfikowane krzesła Wassily, Marcela Breuera. Poza marmurową ścianą za kontuarem uwagę przykuwa rzeźba Janka Krzysztofa, młodego artysty z Zakopanego. 

Czytaj więcej

designerskie hotele w Polsce

The Crown wita atmosferą sprzed wieku

Wystarczy przekroczyć próg, by poczuć klimat międzywojnia. W Krakowie otwarto nowy butikowy hotel The Crown, pierwszy w Polsce hotel grupy Accor prowadzony pod nową marką The Crown Handwritten Collection. Projektantka jego wnętrz, Katarzyna Kuchejda, inspirowała się stylem art déco.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów hotelu są wyjątkowe owalne apartamenty. Z okrągłego pomieszczenia dziennego można przejść, mijając wolnostojącą wannę do sypialni. Wanna służyć ma relaksowi i nie jest elementem łazienki. Ta wyposażona już w prysznic znajduje się jeszcze za wspomnianą sypialnią. Podczas zwiedzania hotelu, warto zatrzymać się również w restauracji. Lampy, ciekawe stoliki kawowe czy wreszcie kanapy – wszystko kojarzy się z szalonymi latami dwudziestymi ubiegłego wieku.

Czytaj więcej

Zielone wrota Podlasia

Inspirowane Podlasiem wnętrza wspólne hotelu Mercure Białystok, to dzieło zespołu projektowego MIXD. Klimat pomieszczeń sprawia, że goście już po przekroczenia progu mogą poczuć, że czeka ich coś wyjątkowego.

We wnętrzach hotelu zdecydowanie dominują inspiracje przyrodą. Ciemna, nasycona zieleń ścian przypomina kolor puszczańskich ostępów, a wzór na tapetach w restauracji i sali konferencyjnej – opary unoszące się nad leśnymi mokradłami. W restauracji wystarczy podnieść wzrok do góry, by stanąć oko w oko z prawdziwym królem miejscowej fauny – żubrem, który wisi  tu do góry nogami na suficie i przypomina raczej „występującego w puszczy”, wesołego bohatera reklam. – Światło podkreśla też efektownie kolor szklanych wstawek w ozdobnej metalowej kracie osłaniającej restauracyjny bufet – ten element wnętrza inspirowany jest lokalną architekturą drewnianą, zwłaszcza ażurowymi detalami domostw ze słynnej Krainy Otwartych Okiennic – mówi Marta Jakubas z MIXD.

Czytaj więcej

Subtelny luksus z górskim krajobrazem

Wnętrze pięciogwiazdkowego hotelu Belmonte, mieszczącego się w pobliżu centrum Krynicy Zdroju, to nowy projekt Buck.Studio. Hotel Belmonte łączy w sobie nawiązania do uzdrowiskowych korzeni górskiej miejscowości, tworząc niebanalną przestrzeń, która zdecydowanie wprawia w zachwyt.

Projekt Buck.Studio objął realizację m.in. lobby, baru, restauracji, pokoi, strefy z basenem i spa, biur i strefy konferencji. We wszystkich pomieszczeniach odnajdziemy kształt koła – motywu przewodniego w tym projekcie. Jego formę przybierają lustra, stoliki, drewniane panele oraz dekoracyjne ażury. Elementem wspólnym stref ogólnodostępnych jest także kamienna mozaika inspirowana sanatoryjnymi wnętrzami Krynicy.

Czytaj więcej

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Sztuka wypoczynku

Sztuka wypoczynku

Paryż | 31 sierpnia 2024

Hotelowy luksus w kameralnym wydaniu. Highstay rewolucjonizuje rynek!

Smak i styl

Smak i styl

Warszawa | 10 sierpnia 2024

Te adresy dyktują wnętrzarskie trendy w gastronomii

Bałtycki azyl

Bałtycki azyl

Wisełka | 30 lipca 2024

Odwiedzamy Hotel Glar na wyspie Wolin projektu Noke Architects

Na lato i na lata

Na lato i na lata

Warszawa | 26 lipca 2024

Nasz przegląd domków letniskowych! W lesie, nad jeziorem albo na ROD'os

Śródmiejska ostoja

Śródmiejska ostoja

Warszawa | 22 lipca 2024

Noke Architects zaprojektowali domek na działce ROD dla Bovskiej i jej męża