Nie ma to jak w domu!

Projektowanie przestrzeni do wynajmu krótkotrwałego jest swoistą próbą sił. Podczas gdy aranżacje zwyczajnych domów i mieszkań stanowią odbicie pasji i potrzeb ich właścicieli, takie wnętrze musi pozostać uniwersalne, a jednak przytulne i zapewniające namiastkę domowego komfortu. Sprostać takiemu wyzwaniu postanowiła pracownia The Line Studio podczas aranżacji mieszkania w aparthotelu przy ul. Lubicz w Krakowie.

– Podczas projektowania apartamentów inwestycyjnych konsekwentne trzymanie się założonego budżetu to połowa sukcesu. Jednocześnie niezwykle ważna jest funkcjonalność i wygoda przyszłych gości – zdradza Dominika Guca-Krawczyk, współzałożycielka The Line Studio.

Uniwersalnie, bez stylistycznych kompromisów

Jako motyw przewodni aranżacji wybrano popularny styl mid-century. Charakter całego mieszkania definiuje tu przede wszystkim strefa dzienna połączona z otwartą, jasną kuchnią. Biel zabudowy nie przytłacza przestrzeni stanowiąc rozświetlające tło dla wystroju salonu. Jednocześnie duża lodówka w stylu vintage oraz drobne sprzęty kuchenne marki Smeg doskonale wpisują się w tę przestrzeń.

– Do pięknego, masywnego stołu z ciemnego drewna, dobrałyśmy krzesła Alora marki Fameg w oliwkowej, aksamitnej tkaninie – oprowadza po części jadalnej projektantka. –  Na stole uwagę zwraca misa o organicznym kształcie – praca Jacka Budzowskiego, artysty-ceramika z Lanckorony.

Kiedy mowa o mid-century nie mogło także zabraknąć klimatycznego umeblowania. – Ponadczasowa mahoniowa komoda zrobiona wg. naszego projektu nawiązuje stylistyką do lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Długa, pojemna, prosta forma w połączeniu z eleganckim wykończeniem tworzą absolutnie wyjątkową kompozycję. Jej doskonałe uzupełnienie stanowią stojące na niej oryginalne patery i kamionkowe butle z tamtego okresu, kupione w sklepie z antykami. 

Przemyślany dobór neutralnych kolorów, nie robiłby tu takiego wrażenia, gdyby nie kontrastowe akcenty. Uwagę przyciąga dywan znaleziony w jednym ze skandynawskich sklepów. „Kropką nad i” jest natomiast fotel Vassily zaprojektowany przez Marcela Breuera dla marki Knoll.

W apartamencie wiszą również artystyczne zdjęcia krakowskiej fotografki Agnieszki Potockiej-Makoś.

Komfortowy wypoczynek to podstawa

W sypialni mamy do czynienia z lekkością i prostotą. W pomieszczeniu rządzi minimalizm, a centralnym punktem jest duże łóżko robione na zamówienie, pokryte tkaniną boucle oraz lniana pościel. Ciekawymi akcentami są natomiast szafka nocna z drewna czeczotowego oraz stolik w rzeźbiarskiej formie.

W łazience króluje graficzne połączenie czerni i bieli, za wygodę odpowiada natomiast wykonany na zamówienie prysznic.

Całość składa się na wymarzone miejsce na relaks po całodniowej wycieczce po Krakowie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: