Przemiana na pięć gwiazdek

Kręcono tu m in. kultowe „Zaklęte rewiry” i „Vabank”. Ulicę Piotrkowską zdobi już od 1887 r. Znamienity Grand Hotel w Łodzi przeszedł właśnie generalny remont i już zaprasza gości. Wszystko wskazuje na to, że wspaniała historia będzie miała kontynuację.

Do tej pory Grand Hotel w Łodzi gościł Henryka Sienkiewicza, Helenę Modrzejewską, Jana Kiepurę czy Krzysztofa Pendereckiego. Przez długą historię swego istnienia był świadkiem lepszych i gorszych czasów. Zmieniał też swoich właścicieli. Ostatni raz 2008 r. Wówczas właścicielem historycznego budynku został Holding Liwa należący braci Likusów. Odkupili go od Orbisu i nadali mu zdecydowanie nowy standard, choć w historycznym wydaniu.

– Efekt końcowy według projektu i pod okiem inwestora to efekt pracy zespołu uzdolnionych architektów i artystów na stałe zatrudnionych w Holding Liwa, spośród których warto wyróżnić szczególnie Grażynę Grzybek oraz Dariusza Maryszewskiego – informuje Angelika Ziemianin-Jarnot, dyrektorka Grand Hotelu w Łodzi.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Po trwającej cztery lata przebudowie Łódź może wreszcie pochwalić się pierwszym 5-gwiazdkowym hotelem. Z niezwykłym pietyzmem zadbano o przywrócenie temu miejscu roli hotelu pełnego prestiżu i elegancji.

Wszystkie pokoje i apartamenty to indywidualne projekty. Widoczne są w nich stropy konstrukcyjne, freski lub oryginalne XIX-wieczne detale.

Przewodnim materiałem jest lity dąb i orzech. Nie zbrakło też miejsca na naturalny kamień, szkło oraz patynowany mosiądz. Są też tkane na zamówienie narzuty i zasłony.

Łazienki wykończono zaś marmurami: Calacatta, Bronzo Imperiale, Black Moroco.

Grand Hotel w Łodzi. Absolutna perełka

Najciekawsze są jednak ogólnodostępne przestrzenie. Wrażenie robią sale restauracyjne. Pierwsza Sala Malinowa, bogato zdobiona sala balowa z balkonem na ok. 150 osób. Obok niej znajduje się kameralna Sala Złota mieszcząca około 50 osób. Jest też Grand Caffè, które jeszcze czeka na otwarcie. Będzie to idealne miejsce na poranne espresso, biznesowy lunch oraz wieczornego drinka. Cigar Room to wydzielona strefa dedykowana miłośnikom cygar, urządzona w stylu nowoczesnym, z dbałością o luksusowe detale, takie jak oryginalne XIX wieczne witraże.

Strefa Cigar Roomu oddzielona jest przeszkleniami z widokiem na wewnętrzny dziedziniec. W pomieszczeniu znajdują się wygodne fotele, które zapewniają komfortowe miejsca do relaksu oraz nowoczesne stoliki dodające elegancji. Cigar Room oferuję dodatkowe udogodnienia dla palaczy, takie jak akcesoria do cygar oraz dobrze zaopatrzoną kolekcję z Kuby przez Dominikanę do Nikaragui.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: