Subtelny luksus z górskim krajobrazem

Wnętrze pięciogwiazdkowego hotelu Belmonte, mieszczącego się w pobliżu centrum Krynicy Zdroju, to nowy projekt Buck.Studio. Hotel Belmonte łączy w sobie nawiązania do uzdrowiskowych korzeni górskiej miejscowości, tworząc niebanalną przestrzeń, która zdecydowanie wprawia w zachwyt.

Luksusowy kompleks zlokalizowany jest w pobliżu stoku narciarskiego, a z jego okien roztacza się widok na całe miasto i panoramę Beskidu Sądeckiego. Projekt Buck.Studio objął realizację m.in. lobby, baru, restauracji, pokoi, strefy z basenem i spa, biur i strefy konferencji. 

We wszystkich pomieszczeniach odnajdziemy kształt koła – motywu przewodniego w tym projekcie. Jego formę przybierają lustra, stoliki, drewniane panele oraz dekoracyjne ażury.

Elementem wspólnym stref ogólnodostępnych jest także kamienna mozaika inspirowana sanatoryjnymi wnętrzami Krynicy.

Funkcje poszczególnych pomieszczeń zostały dyskretnie wydzielone płaszczyznami posadzki z czarnego granitu, na przykład recepcja została umieszczona na półokrągłym granitowym polu.

Paleta kolorystyczna inspirowana jest górskim krajobrazem otaczającym hotel. Stonowane brązy, zielenie, błękity i granaty wprowadzają do niego relaksującą atmosferę. Zastosowano też bogactwo struktur, kamienne powierzchnie pięknie łączą się z tymi drewnianymi i dopełniają z błękitnymi i pomarańczowymi elementami.

Buck. Studio zaprojektowało klimatyczne wnętrze hotelu BelmonteBuck. Studio zaprojektowało klimatyczne wnętrze hotelu Belmonte

Hotel Belmonte. Kompleks pełen nawiązań

W holu uwagę przykuwają żyrandole w formie dużych szklanych kul (wyprodukowano je w lokalnej hucie). Wnętrze lobby wypełniają okładziny drewniane oraz szklane. Pięknym akcentem jest też duża okrągła kompozycja z płytek ceramicznych w odcieniach żółci i zieleni, nawiązująca do architektonicznych dekoracji popularnych na terenach Małopolski w latach 60. i 70. XX w.

Z kolei przez ceramiczną ażurową ścianę widać bar, którego przestrzeń została podzielona drewnianymi przegrodami formującymi loże. Lada barowa wykonana została z drewnianych, lakierowanych półwałków, które pojawiają się też w lobby oraz restauracji. 

Obok lobby znajduje się restauracja, która mimo dużej przestrzeni, zapewnia kameralną atmosferę. Wypełniają ją rytmiczne układy gęsto rozmieszczonych żyrandoli z kul, tworzące jednocześnie ciekawą instalację. Tu również pojawiają się drewniane przegrody, a wprowadzony system sterowanych zasłon daje możliwość aranżowania i elastycznego dzielenia przestrzeni w zależności od potrzeb.

W pokojach dla gości postawiono na stonowaną kolorystykę. Meble zostały obite gładkimi tkaninami, a na ścianach widnieją grafiki autorstwa Katarzyny Boguckiej. Pojawiła się też specjalnie zaprojektowana seria lamp.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Buck.Studio to wielokrotnie nagradzane, multidyscyplinarne studio zajmujące się projektowaniem wnętrz, przedmiotów oraz identyfikacji wizualnej. Specjalizuje się w opracowywaniu konceptów i strategii dla przestrzeni publicznych dedykowanych w szczególności lokalom i przedsięwzięciom gastronomicznym. Realizuje projekty w Polsce i za granicą. Autorzy projektów, min. Bistro Dinette, kina Nowe Horyzonty, nagrodzonej w Londynie i Nowym Jorku cukierni Nanan oraz restauracji Opasły Tom i Campo, która w 2018 roku otrzymała w Londynie nagrodę za najlepszy projekt wnętrz restauracji na świecie, a w 2019 prestiżową nagrodę German Design Award.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Architektura przy stole

Architektura przy stole

Warszawa | 9 lutego 2023

Warszawscy projektanci spotkali się na pierwszej z cyklu „Kolacji Architektów”

Smaki Portugalii we wrocławskiej restauracji

Martim

Wrocław | 25 czerwca 2020

Smaki Portugalii we wrocławskiej restauracji projektu Buck.Studio