Jak rezydencja, to na Majorce

Para projektantów, Josephine i Christoffer Du Rietz z Durietz Design & Development na co dzień zajmuje się przekształcaniem swoich architektonicznych znalezisk we wnętrzarskie perełki, które następnie wystawiają na sprzedaż. Swój najnowszy projekt zrealizowali w malowniczym Alaró na Majorce, otaczając opieką pochodzące z 1910 roku 600-metrowe gospodarstwo z imponującym dziedzińcem.

Pomimo fatalnego stanu budynku po niemal dekadzie zaniedbań Josephine i Christoffer od pierwszego wejrzenia dostrzegli w nim potencjał. Ich plan obejmował połączenie historycznej tożsamości gmachu z elementami art déco i tradycyjnymi motywami zaczerpniętymi z lokalnego wzornictwa. Tak oto dawne zabudowania gospodarcze przemieniły się w luksusową rezydencję Camp Roig 31.

Na trzech piętrach rozlokowano trzy osobne przestrzenie mieszkanie skrywające łącznie pięć sypialni i pięć łazienek; biuro; przestronną kuchnię oraz towarzyszącą jej przestrzeń jadalną wewnątrz i na zewnątrz domu; trzy salony; salę do jogi; piwniczkę na wino mogącą pomieścić 500 butelek oraz garaż na dwa samochody.

dom na Majorce
Tworzone przez parę pasjonatów biuro projektowe do tej pory funkcjonowało w ich rodzinnej Szwecji. Po kilku projektach zrealizowanych w Göteborgu i Sztokholmie Josephine (prowadząca również markę biżuteryjną Piece of Poetry) oraz Christoffer (z wykształcenia informatyk) postanowili kupić dom na Majorce, by stąd zarządzać swoimi firmami, jednocześnie odnawiając posiadłość.

Doskonałe połączenie

Stonowana paleta naturalnych materiałów i ziemistych kolorów doskonale łączy współczesny minimalizm z kolekcją etnicznych akcentów. Odrestaurowane elementy takie jak drewniane belki stropu i stuletni kamienny kominek harmonijnie korespondują z nowymi meblami oraz kremowym trawertynem na podłogach. Wiele elementów oświetlenia i mebli zostało zaprojektowanych przez Durietz Design specjalnie z myślą o tym domu. Nie zabrakło również designerskich klasyków marek takich jak Tacchini, Cassina, Vitra, Fogia, No Early Birds, Dusty Deco czy Cappelen Dimyr.

Całość uzupełnia imponujący taras na dachu i liczące 410 m kw. podwórko ze spektakularnymi widokami na szczyty pobliskiej góry. Nie zabrakło tu również dużego basenu ze strefą relaksu oraz przestrzeni do gotowania w ogrodzie.

Aktualnie nieruchomość została wyceniona na 4,5 mln euro.

dom na Majorce dom na Majorce

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni