Butik polskiego projektu w Pekinie!

Polsko-chiński kolektyw SPEYS Architekci zaprojektował butik Anchoret z unikalną odzieżą, obuwiem i biżuterią w Pekinie. Głównym projektantem obiektu jest Filip Gałuszka, który już po raz trzeci zaangażowany jest w tworzenie wizerunku dla nowej lokalizacji marki.

Anchoret to marka skupiająca pod jednym dachem kolekcje wyszukanej odzieży, obuwia oraz biżuterii. Jej najnowszy butik został ukończony w listopadzie 2015 roku. Zlokalizowany jest w północnej dzielnicy Sanlitun w Pekinie. Projekt nie należał do najłatwiejszych. W Chinach praca  z betonem, odzyskiwanym drewnem, stalą oraz mosiądzem jest nie lada wyzwaniem głównie z powodu bardzo niewielkiej skali projektu jak i odnalezienia odpowiednich rzemieślników, którzy byliby chętni podjąć się wyzwania.

speys_deisgnalive - 2

Butik o powierzchni 65 m kw. jest podzielony na cztery pomieszczenia z których każde pełni nieco odmienną funkcję. W całym obiekcie uwagę przyciągają oryginalne sufity, które został poddane długotrwałemu namaczaniu wodą pod ciśnieniem, co zaowocowało odpadaniem farby i gipsu na większych fragmentach eksponując strop żelbetowy. Proces ten w pewien sposób można było porównać do malowania obrazu z tym że przy pomocy wody pod ciśnieniem. Następnie aby uniknąć interwencji w konstrukcję budynku, wszystkie instalacje oświetleniowe zostały rozprowadzone zewnętrznie z wykorzystaniem spiralnych kabli w oplocie oraz mosiężnych uchwytów toczonych na zamówienie.

speys_deisgnalive - 10

Najbardziej pracochłonnym zagadnieniem było zaprojektowanie oraz wykonanie ściennego systemu ekspozycyjnego. Jego celem jest możliwość tworzenia odmiennych aranżacji dla wszystkich prezentowanych produktów takich jak odzież, obuwie, torebki, chusty czy kapelusze. System opiera się na drewnianych bazach oraz mosiężnych akcesoriach wkręcanych w bazy w dowolnej konfiguracji. Wszystkie elementy zostały ręcznie wykonane.

Zespół: Filip Gałuszka, Hayger Chan, Onkit Wong, Kayuet Nicky. Meble: JANG Filip Gałuszka i Master Xiu. Więcej na: www.speys.com.pl

speys_deisgnalive - 40

speys_deisgnalive - 39

speys_deisgnalive - 37

speys_deisgnalive - 34

speys_deisgnalive - 15

speys_deisgnalive - 16

speys_deisgnalive - 27

speys_deisgnalive - 29

speys_deisgnalive - 4

speys_deisgnalive - 43

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Artystyczna przestrzeń

Yunzhu

Pekin | 12 grudnia 2016

Artystyczna przestrzeń Franka Liu.

W surowej oprawie

W surowej oprawie

Warszawa | 15 czerwca 2016

Poznajcie wnętrze warszawskiego concept store Acephala.