W surowej oprawie

Wnętrze warszawskiego concept store Acephala jest zaskakująco surową oprawą dla prezentowanych w nim modowej oferty. Mocno zarysowane, stalowe konstrukcje wieszaków i antresoli, techniczne w charakterze oświetlenie i przecierana, betonowa posadzka ciekawie kontrastują z formami oraz detalami ubrań.

Warszawskie Powiśle od kilku lat rozkwita dzięki nowym inwestycjom: apartamentowcom, obiektom kulturalnym, sklepom, kawiarniom i klubom. Właśnie tu, w bezpośrednim sąsiedztwie potężnych arkad mostu Poniatowskiego, przy ul. 3 Maja, mieści się Acephala Concept Store – oferujący odzież i dodatki takich marek jak Acephala, A Détacher, Nunc, Delikatessen i Le Petit Trou. Wchodząc do wnętrza można odnieść wrażenie, że taka lokalizacja wywarła na nie spory wpływ. Nie brakuje technicznych, konstrukcyjnych elementów. Stabilność i wyrazistość podwieszonych na umocowanych pod sufitem szynach wieszaków oraz ażurowej antresoli i schodów stoi w wyraźnej opozycji do zmienności i dynamiki odzieżowych kolekcji. Tak jak Wisła przepływa wartko pomiędzy filarami mostu, tak modowe trendy płyną tu i zmieniają się wraz z sezonami.

W showroomie po obu stronach wejścia mamy identyczne, pomalowane na czarno wieszako-półki, a perspektywę zamyka pokryta drewnem ścianka przymierzalni – miejsce ekspozycji dodatków oraz obszernej kolekcji albumów i magazynów o modzie, designie czy fotografii. Początkowe wrażenie symetrii jest jednak zwodnicze. Po lewej stronie znajdziemy ażurową antresolę i schody, po prawej – mobilny wieszak z lustrami o konstrukcji przypominającej parawan. Industrialny charakter wnętrza podkreśla też betonowa posadzka z wyraźnymi przetarciami.

Projektanci wnętrza – Monika Gierlicz i Acephala – ze względów technicznych i estetycznych zdecydowali się na wykorzystanie Baufloor Creativo – cienkowarstwowego mikrocementu dającego efekt bardzo zbliżony do klasycznej, betonowej wylewki, zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i fakturę.

Wnętrze Acephala Concept Store zwraca też uwagę nielicznymi, znakomicie dobranymi detalami. Techniczne, punktowe oświetlenie Chors zamontowane na szynach pod sufitem współgra z nowoczesnym żyrandolem hiszpańskiej marki Vibia. Niewielka drewniana lada wykonana jest z dokładnie tego samego rodzaju drewna, co centralnie umieszczona ścianka działowa. Niski stolik stojący w centrum showroomu powtarza kształty konstrukcji wieszaków.

Więcej na: www.acephalafashion.com/pl/

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Sklep jak obdarty ze skóry

Jak obdarty ze skóry

Katowice | 23 października 2016

Concept Store BAZAR to nowy, niby zwykły, a jednak bardzo niezwykły sklep.

Butik polskiego projektu w Pekinie!

"Polski" Anchoret

Pekin | 17 grudnia 2015

Polsko-chiński kolektyw SPEYS zaprojektował butik Anchoret w Pekinie.