Nowy poziom Willi Wincent

Trudno o miłośnika wypoczynku w otoczeniu znakomitego designu, który nie znałby adresu: Wincentego Pola 33 w Gdyni. Działająca od 2019 roku Willa Wincent z zawrotną prędkością podbiła serca zarówno turystów jak i miejscowych. I to właśnie z myślą o nich właściciele hotelu udostępnili do użytku kolejne piętro mieszczące nowy bar W33, stylową salę śniadaniową oraz kameralną salkę konferencyjną, która może też służyć jako przestrzeń coworkingowa.

Za projekt wnętrz ponownie odpowiadali Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski. 

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

– Sala śniadaniowa i strefa barowa powstały jako naturalne uzupełnienie oferty Willi Wincent – mówi architekt Maciej Ryniewicz, założyciel pracowni Akurat.

– Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że sama funkcja noclegowa to zdecydowanie za mało. Mając na uwadze różne metraże pokoi i apartamentów zależało nam na tym, by wszyscy goście willi czuli się komfortowo. Naszym zamiarem było stworzenie dodatkowych możliwości spędzania czasu. Wieczorny drink ze znajomymi w deszczowy wieczór, szybkie spotkanie biznesowe przy kawie czy praca w innym otoczeniu niż pokój – to między innymi te sytuacje, dla których powstały nowe przestrzenie.

Modernizm niejedno ma imię

– Goście z Polski i zagranicy pokochali willę Wincent, teraz chcemy otworzyć się na lokalsów. Zależy nam, aby willa stała się miejscem spotkań także dla gdynian i gdynianek – dodaje Kamila Kwiatoń, managerka Willi Wincent.
 
Willa Wincent odróżnia się od pokoi na wynajem oraz komercyjnych hoteli nie tylko wystrojem, ale również domowym ciepłem, o które zadbali właściciele i projektanci.

Gościnny Wincent. Niezwykłe miejsce nad Bałtykiem

Willi Wincent i bar W33

Nazwa lokalu pochodzi od adresu willi – ulicy Wincentego Pola 33. Czynne codziennie od 18.00 do ostatniego gościa miejsce nawiązuje do wnętrz barów typu speak-easy oraz ekskluzywnych transatlantyków. W33 jest również wynajmowany na prywatne spotkania, liczące do 40 osób.

Sala śniadaniowa działa od 7.30 do 10.30 w tygodniu oraz od 8.00 do 11.00 w weekendy. Wejście można wykupić w trakcie rezerwacji pokoju lub na miejscu w recepcji.

W przygotowaniu jest również rekreacyjny ogród Willi Wincent, a w dalszych planach – kawiarnia na dachu z widokiem na morze.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

LUIS Mexicantina. Modernizm w roli głównej

LUIS Mexicantina

Gdynia | 11 września 2020

Najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne 2020 roku

Aptekarski sznyt Wiśniewskiego

Aptekarski sznyt

Gdańsk | 30 września 2018

Wiśniewski - projekt Rafała Kaletowskiego oraz Macieja Ryniewicza.