Nowy poziom Willi Wincent

Trudno o miłośnika wypoczynku w otoczeniu znakomitego designu, który nie znałby adresu: Wincentego Pola 33 w Gdyni. Działająca od 2019 roku Willa Wincent z zawrotną prędkością podbiła serca zarówno turystów jak i miejscowych. I to właśnie z myślą o nich właściciele hotelu udostępnili do użytku kolejne piętro mieszczące nowy bar – W33, stylową salę śniadaniową oraz kameralną salkę konferencyjną, która może też służyć jako przestrzeń coworkingowa.

Za projekt wnętrz ponownie odpowiadali Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski. – Sala śniadaniowa i strefa barowa powstały jako naturalne uzupełnienie oferty Willi Wincent – mówi architekt Maciej Ryniewicz, założyciel pracowni Akurat. – Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że sama funkcja noclegowa to zdecydowanie za mało. Mając na uwadze różne metraże pokoi i apartamentów zależało nam na tym, by wszyscy goście willi czuli się komfortowo. Naszym zamiarem było stworzenie dodatkowych możliwości spędzania czasu. Wieczorny drink ze znajomymi w deszczowy wieczór, szybkie spotkanie biznesowe przy kawie czy praca w innym otoczeniu niż pokój – to między innymi te sytuacje, dla których powstały nowe przestrzenie.

– Goście z Polski i zagranicy pokochali willę Wincent, teraz chcemy otworzyć się na lokalsów. Zależy nam, aby willa stała się miejscem spotkań także dla gdynian i gdynianek – dodaje Kamila Kwiatoń, managerka Willi Wincent.
 
Willa Wincent odróżnia się od pokoi na wynajem oraz komercyjnych hoteli nie tylko wystrojem, ale również domowym ciepłem, o które zadbali właściciele i projektanci.

Gościnny Wincent. Niezwykłe miejsce nad Bałtykiem

Willi Wincent i bar W33

Nazwa lokalu pochodzi od adresu willi – ulicy Wincentego Pola 33. Czynne codziennie od 18.00 do ostatniego gościa miejsce nawiązuje do wnętrz barów typu speak-easy oraz ekskluzywnych transatlantyków. W33 jest również wynajmowany na prywatne spotkania, liczące do 40 osób.

Sala śniadaniowa działa od 7.30 do 10.30 w tygodniu oraz od 8.00 do 11.00 w weekendy. Wejście można wykupić w trakcie rezerwacji pokoju lub na miejscu w recepcji.

W przygotowaniu jest również rekreacyjny ogród Willi Wincent, a w dalszych planach – kawiarnia na dachu z widokiem na morze.

 ***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

LUIS Mexicantina. Modernizm w roli głównej

LUIS Mexicantina

Gdynia | 11 września 2020

Najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne 2020 roku

Aptekarski sznyt Wiśniewskiego

Aptekarski sznyt

Gdańsk | 30 września 2018

Wiśniewski - projekt Rafała Kaletowskiego oraz Macieja Ryniewicza.

Piękny HAOS

Piękny HAOS

Gdynia | 18 lipca 2017

HAOS to miejsce łączące smaki, potrawy, kulturę i ludzi.