KAPITUŁA

CZŁONKINI KAPITUŁY

 
EWA VOELKEL-KROKOWICZ

PREZES CONCORDIA DESIGN

CEO spółki Pro Design i właścicielka Concordii Design z siedzibami w Poznaniu i Wrocławiu – pierwszego w Polsce prywatnego centrum designu, które inicjuje szereg działań dla biznesu, dorosłych i dla dzieci. Działa w kilku stowarzyszeniach i organizacjach. Zwyciężczyni Design Alive Award 2019 w kategorii Animator. Mama trzech synów: Jędrzeja, Aleksego i Piotra.

CZŁONKINI KAPITUŁY

 
JUSTYNA KOSMALA

RESTAURATORKA. SIEĆ CHARLOTTE

Współwłaścicielka sieci kawiarnio-piekarni „Charlotte. Chleb i wino", kultowych lokali w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu oraz stołecznego baru „Wozownia". Miłośniczka dobrego smaku. Kreatorka i realizatorka dawnego baru oraz bazaru w starej Hali Koszyki. Skończyła nauki polityczne, pracowała kilka lat w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Mama trójki dzieci.

CZŁONKINI KAPITUŁY

 
MARTA NIEMYWSKA-GRYNASZ

PROJEKTANTKA, ZAŁOŻYCIELKA GRYNASZ STUDIO

Absolwentka Wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Ma na swoim koncie prace z dziedziny projektowania produktu, wnętrz, wystaw. Grynasz Studio założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza, jest multidyscyplinarnym zespołem, który zajmuje się projektowaniem produktu, wystawiennictwem i grafiką użytkową.

PRZEWODNICZĄCY KAPITUŁY

 
WOJCIECH TRZCIONKA

P.O. REDAKTORA NACZELNEGO „DESIGN ALIVE”

Wydawca magazynu „Design Alive”. Współtwórca idei Design Alive Award – konkursu, w którym od 2012 roku nagradzane są wybitne osobistości za kreatywność i kulturotwórcze oddziaływanie. Laureat nagrody „Ostre Pióro" nadawanej przez Business Centre Club za wkład w rozwój przedsiębiorczości. Ukończył Uniwersytet Warszawski.

CZŁONEK KAPITUŁY

 
DAWID GRYNASZ

PROJEKTANT, ZAŁOŻYCIEL GRYNASZ STUDIO

Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Laureat wielu nagród. W swoich projektach z powodzeniem łączy skalę architektoniczną, z detalem wzorniczym. Grynasz Studio założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida, jest multidyscyplinarnym zespołem, który zajmuje się projektowaniem produktu, wystawiennictwem i grafiką użytkową.

CZŁONEK KAPITUŁY

 
PIOTR KALINOWSKI

ARCHITEKT WNĘTRZ, ZAŁOŻYCIEL PRACOWNI MIXD

Nagradzany architekt wnętrz, znany z projektowania hoteli oraz przestrzeni pracy. Od wielu lat projektuje dla takich marek jak Novotel, Mercure, Hilton, Hyatt, HP, T-Mobile, ale także dla butikowych hoteli i restauracji czy biur dynamicznych startupów z branży technologicznej. Pracował m.in. z inwestorami z Polski, Wielkiej Brytanii, Kataru i Bałkanów.

CZŁONEK KAPITUŁY

 
OSKAR ZIĘTA

PROJEKTANT, NAUKOWIEC, ZAŁOŻYCIEL MARKI ZIETA

Architekt i projektant procesów. Absolwent Swiss Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu. Opracował unikatową technologię FiDU (formowanie ciśnieniem wewnętrznym), którą stosuje w obiektach użytkowych, rzeźbach i konstrukcjach technologicznych. Nagrodzony m.in. Red Dot Design Award. Autor statuetki Design Alive Awards.


DZIĘKUJEMY

Dziękujemy partnerom, firmom Schattdecor i Zieta oraz Concordia Design  za wsparcie i zaangażowanie w realizację Design Alive Awards 2020.