LAUREACI

KREATOR 2012

 
ROBERT KONIECZNY

ARCHITEKT KWK PROMES

Uzasadnienie Kapituły: "Za projekt Domu Autorodzinnego jako pełnego wyrazu opracowanej autorsko nowej typologii domu dla rodzin, gdzie samochód to stały łącznik między życiem domowym a światem zewnętrznym."

STRATEG 2012

 
WOJCIECH SZCZUREK

PREZYDENT MIASTA GDYNIA

Uzasadnienie Kapituły: "Za strategię wyrastającą z miłości do Gdyni. Realizowaną w dialogu publicznym według zasad partycypacji. Za kolejne Gdynia Design Days – imprezę o lekkiej formule, edukującą o roli designu."

ANIMATOR 2012

 
AGNIESZKA JACOBSON-CIELECKA

DYREKTOR PROGRAMOWA DS. DESIGNU W SCHOOL OF FORM

Uzasadnienie Kapituły: "Za inicjowanie, animowanie i realizowanie wydarzeń, które wpływają na świadomość designu w Polsce oraz postrzeganie w świecie designu z tej części Europy."


WYRÓŻNIENI

WYRÓŻNIENIE: STRATEG 2012

 
ZDZISŁAW SOBIERAJSKI

PRZEDSIĘBIORCA

Uzasadnienie Kapituły: "Za traktowanie wiedzy o designie jako integralnego elementu strategii rozwoju produktu w firmie Perfekt Sobierajski. Za wiarę w design, jako kluczowy czynnik rozwoju ekonomicznego, która doprowadziła do zatrudniania wielu utalentowanych absolwentów wydziałów projektowych."


NAGRODA SPECJALNA

KREATOR ABSOLUTNY 2012

 
ALEKSANDRA GACA

PROJEKTANTKA

Uzasadnienie Kapituły: "Za projekt Architextile dla Casalis, który łączy ponadprzeciętną estetykę z akustycznymi właściwościami. Za rozwijanie technologii tkania trójwymiarowego oraz dostosowywanie jego unikatowych możliwości do formowania przepływu dźwięku w strukturach architektonicznych."


KAPITUŁA

PRZEWODNICZĄCA KAPITUŁY

 
ZUZANNA SKALSKA

TRENDWATCHER W VANBERLO, HOLANDIA

Studiowała w Design Academy Eindhoven i w Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Pracuje dla największego holenderskiego studia projektowego VanBerlo, gdzie odpowiada za stałe monitorowaniem trendów w przemyśle. Pomysłodawczyni poznańskiej wyższej szkoły projektowania School of Form.

CZŁONEK KAPITUŁY

 
OSKAR ZIĘTA

NAUKOWIEC, PROJEKTANT, POLSKA/SZWAJCARIA

Badacz, wykładowca, projektant, wynalazca i pedagog. Opracował uznaną w świecie, innowacyjną technologię stabilizacji blachy (FiDU) stosowaną w ultralekkich konstrukcjach inżynieryjnych. Laureat światowych nagród i wyróżnień, w tym nagrody Red Dot 2008.

CZŁONEK KAPITUŁY

 
PIOTR VOELKEL

WŁAŚCICIEL GRUPY KAPITAŁOWEJ VOX, POLSKA

Przedsiębiorca, inżynier z wykształcenia, znawca sztuki i promotor designu, mecenas kultury i edukacji. Współwłaściciel Grupy Kapitałowej Vox, założyciel School of Form, inicjator poznańskiego centrum designu i kreatywności Concordia Design.

CZŁONEK KAPITUŁY

 
EWA TRZCIONKA

REDAKTOR NACZELNA MAGAZYNU "DESIGN ALIVE", POLSKA

Współtwórczyni koncepcji magazynu "Design Alive” oraz prezes zarządu spółki Presso, wydawcy magazynu oraz portalu www.designalive.pl. Autorka audycji o designie w radiu RMF Classic. Twórczyni idei żywych galerii designu ”Design Alive", za którą otrzymała nagrodę "Polska Pięknieje" Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

CZŁONEK KAPITUŁY

 
AKE RUDOLF

NIEZALEŻNY KURATOR

Koordynator projektów w International Design Center Berlin łączących wzornictwo z gospodarką. Organizuje m.in. polsko-niemieckie warsztaty innowacji, których celem jest łączenie polskiej gospodarki z kreatywnymi przedsiębiorstwami z Niemiec.

CZŁONEK KAPITUŁY

 
AGNIESZKA SZÓSTEK

NAUKOWIEC, KONSULTANTKA USER EXPERIENCE, POLSKA

Ukończyła studia doktoranckie na wydziale Industrial Design na Politechnice w Eindhoven w Holandii. W swojej karierze pracowała dla firm takich jak Philips, Oce Technologies i Google, gdzie zajmował się badaniami oraz projektowaniem złożonych systemów usług wykorzystujących nowe technologie.


DZIĘKUJEMY

Dziękujemy sponsorom, partnerom i patronom za wsparcie i zaangażowanie w realizację Design Alive Awards 2012.
Sponsor główny: Jabłko Kontrolowane
Sponsorzy: Schattdecor, Lamy
Partnerzy: MYSIA 3, Concordia Design, Zieta, Ultrabrand, Leica, Design4Rent, Absolut Vodka
Współpraca redakcyjna: RMF Classic