Zapraszamy do Domu Idei podczas Warsaw Home – miejsca, gdzie design, sztuka, słowo, smaki i wizja połączą się w jedno

Warszawa |

22 września 2018 | Design | Wydarzenia |

Wszyscy wiemy, jaki powinien być design: ekologiczny, praktyczny, ładny… Wszystkie te słowa są często puste lub wpychają nas w pragmatyzm pozbawiony wizji. Wizja może być utopijna lub szalona, często bezsensowna. Jednak to właśnie wizjonerzy są motorem naszego rozwoju. Dlatego do współpracy przy kolejnej odsłonie naszego unikalnego projektu zaprosiliśmy niezwykły duet Beza Projekt, nagrodzony tytułem Kreator 2013 Design Alive Awards.

– Nasza wizja Domu Idei „Design Alive” to stworzenie miejsca mistycznego, gdzie możemy szukać inspiracji w tym, co było i w tym, co nadchodzi – opowiadają projektantki przestrzeni Anna Łoskiewicz i Zofia Strumiłło-Sukiennik. – To miejsce, gdzie imitacja zderza się z prawdą, reprodukcja szuka nowej funkcji i w sumie może być fajna. Stoisko „Design Alive” to też wreszcie miejsce, gdzie możemy usiąść przy barze, coś wypić i zjeść, i w swobodnych warunkach porozmawiać.

Forma ponad 200-metrowego stoiska to wykrojone obszary wspólne zaaranżowane wraz z artystami, projektantami i biznesowymi partnerami „Design Alive”. Każda witryna, to inna symboliczna historia. Łączy je w całość układ przestrzenny wykorzystujący kilka możliwości wejść na stoisko. Z każdej strony widzimy coś innego; aby zobaczyć wszystko, trzeba zajrzeć do środka, swobodnie zwiedzać lub po prostu rozsiąść się w fotelu.

Na stoisku zobaczymy m.in. prace Jacka Kołodziejskiego, uznanego fotografa, laureata Design Alive Awards 2017 w kategorii Kreator, który tworząc swoje projekty często inspiruje się designem lub bezpośrednio się do niego odnosi. Zdjęcia pochodzą z cyklu „Freckles” pokazywanego m.in. na miesiącu fotografii w Los Angeles. Przedstawiają postaci i obiekt, intryguje nas ich wzajemna relacja człowiek kontra przedmiot – a gdzieś pomiędzy jest idea; to ona jest podstawą tworzenia i poszukiwań.

Podczas trwania Warsaw Home z głównej sceny będziemy wraz zaproszonymi gośćmi opowiadać o tym, jak z perspektywy redakcji „Design Alive”, czujnego obserwatora i inspiratora, widzimy zmieniający się świat urządzania wnętrz w Polsce i na świecie. Podczas targów zaprezentujemy też premierowo nowy magazyn „DA Home” dedykowany wnętrzom, architekturze oraz Warsaw Home.

W programie m.in.
• Premiera nowego magazynu „DA Home”
• Wystawa prac fotografa Jacka Kołodziejskiego
• Premierowe pokazy mebli i instalacji artystycznych
• 4.10 (czwartek) 16.50 (scena główna)
„Design Alive” inspiruje – wykład Christiny Wiklund, kierownik ds. kolorów, materiałów i wykończeń w Kinnarps
• 5.10 (piątek) 17.00
Wernisaż Domu Idei „Design Alive”
• 7.10 (niedziela) 13.00 (scena główna)
– „Design Alive” inspiruje – „Domownicy o pięknych wnętrzach”, wykład Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu „Design Alive”
– „Design Alive” inspiruje – „Po co nam wizjonerzy?”, dyskusja; zaproszeni goście: Anna Łoskiewicz i Zofia Strumiłło-Sukiennik (Beza Projekt), Izabela Serej (Bujnie), Oskar Zięta (Zieta Prozessdesign), Filip Kuchareczko (Dekoma); Moderator: Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu „Design Alive”

Lokalizacja Domu Idei: Hala F Stoisko 3.2/4.1, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home, 4-7.10.2018
Projekt stoiska: Beza projekt (Anna Łoskiewicz, Zofia Strumiłło-Sukiennik)
Partnerzy: Barlinek, Kinnarps, Schattdecor, Dekoma, Chors, Bujnie, MDF 3D, Wozownia

Wydarzenie na Facebooku: tutaj

DA_pocztówka_rewers_spad3mm

DA_grafika_newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: